Zegarki TAG Heuer – precyzyjne od lat

Każdego z nas dopada w pewnej chwili refleksja, że sekundy, minuty i dni biegną wraz z wiekiem coraz szybciej i szybciej. Warto zatem spędzać te ulatujące w mgnieniu oka momenty w otoczeniu dobrych ludzi i pięknych przedmiotów. Strażnikiem czasu, godnym tego zadania, może być z pewnością zegarek TAG Heuer.

Solidność marki przekonała na całym świecie miliony klientów. Ty też możesz stać się jednym z nich! Dowiedz się, dlaczego warto postawić właśnie na tego producenta.

Szwajcarska dokładność zamknięta w zegarku

Renoma szwajcarskich zegarmistrzów sprawia, że produkty z tego kraju uznawane są za najlepsze na świecie. Właśnie w tym państwie powstała w 1860 roku marka TAG Heuer, a jej założycielem był Edouard Heuer. Innowacyjne podejście do technologii wyróżnia firmę już od początku jej istnienia. Heuer znacznie udoskonalił mechanizm chronografu, dzięki czemu jego czasomierze zyskiwały na popularności. Dla rozwoju technologii precyzyjne odmierzanie czasu miało wówczas olbrzymie znaczenie, dlatego przedsiębiorstwa takie jak TAG Heuer mogły liczyć na spore przychody, uzyskiwane dzięki zakupom zadowolonych klientów.

Przez lata ich ufność w jakość zegarków rosła. Dziś kolekcje takie jak TAG Heuer Carrera mają swoich lojalnych zwolenników. Niedawno minęło 60 lat, od kiedy po raz pierwszy ta seria została zaprezentowana całemu światu. TAG Heuer Carrera miał być produktem najlepiej oddającym wrażenia odczuwane podczas wyścigu samochodowego. To zegarki dla pasjonatów motoryzacji, którzy uwielbiają mierzyć czas osiąganych rekordów prędkości na przeznaczonych do tego celu torach.

Nie dziwią zatem związki szwajcarskiej przedsiębiorstwa z inną marką rozpoznawalną na świecie właśnie przez wzgląd na umiłowanie śledzenia rywalizacji  najszybszych aut. TAG Heuer Formula 1 to zegarki skierowane do osób pasjonujących się tymi zawodami i kibicom poszczególnych zespołów. Już w 1971 roku przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z drużyną Ferrari. Dzięki opracowanym rozwiązaniom, zarządzający zespołem kierowców i konstruktorów mogli precyzyjnie mierzyć czas okrążenia wokół toru.

Obecnie kolekcja TAG Heuer Formula 1 składa się z modeli wyposażonych w dokładny mechanizm kwarcowy. Koperta i bransoleta ze stali szlachetnej świetnie prezentują się na nadgarstku i pasują do gustownie zaprojektowanej tarczy z wyraźnymi oznaczeniami godzin. To zatem nie tylko modny i designerski dodatek dla miłośników motoryzacji, ale i wygodny w użytkowaniu egzemplarz zegarka.

Co jeszcze musisz wiedzieć o zegarkach TAG Heuer?

Ponadto należy wspomnieć także o kolekcji TAG Heuer Aquaracer. To seria z charakterystycznym kształtem koperty, wyróżniającym się na tle paska lub bransolety. Duża część kolekcji TAG Heuer Aquaracer to modele damskie i unisex, ale można też nabyć egzemplarz przystosowany typowo dla panów. Zegarek TAG Heuer z tej linii przeznaczony jest dla miłośników wodnych aktywności i jest jednym z najbardziej cenionych modeli typu diver.

Warto zastanowić się na koniec, jak rozpoznać oryginał TAG Heuer i odróżnić od falsyfikatu? Z pewnością bardzo dobrą kopię będą w stanie zdemaskować wyłącznie prawdziwi znawcy sztuki zegarmistrzowskiej. Czy jednak można znaleźć chociażby jeden sposób, aby pozbyć się wątpliwości? Jak rozpoznać oryginał TAG Heuer, gdy nie ma się tak pogłębionej wiedzy o działaniu mechanizmu? Należy starannie wyselekcjonować miejsce zakupu. Salony Noble Place gwarantują dostęp wyłącznie do oryginalnych produktów tej marki i właśnie tam warto jest przeglądać poszczególne modele, pokrótce opisane w tym artykule.