Butelkę z piwem otworzyć jest bardzo łatwo. Oczywiście, kiedy posiadamy otwieracz. Czasem jednak, na przykład w upalny dzień w plenerze, może nas zaskoczyć nieprzyjemna sytuacja — brak otwieracza pod ręką. Na szczęście istnieje na ten problem kilka sprytnych sztuczek. Wystarczy, że sięgniemy po nożyczki albo zegarek i po chwili będziemy mogli się cieszyć wybornym trunkiem. Jesteś ciekawa innych metod? Sprawdź jak otworzyć piwo bez otwieracza.
Jak otworzyć piwo bez otwieracza?
Wyobraź sobie, że jesteś na grillu u znajomych i zamierzasz otworzyć przyniesione ze sobą piwo. Gdy jednak zabierasz się za otwieranie butelki, okazuje się, że nikt nie ma otwieracza. Nie wpadajcie jednak w panikę! Jest parę innych sposób na otworzenie butelki piwa. Ostrzegamy jednak, że niektóre z nich są trochę kontrowersyjne.
Jak otworzyć piwo bez otwieracza — sprawdzone sposoby:
- Klucze — to najbardziej klasyczny sposób, choć otwieranie piwa w ten sposób jest nieco pracochłonne. Włóż dłuższy bok klucza pod kapsel, a następnie przekręć kluczyk w górę, aby podważyć kapsel. Czasem trzeba próbować kilka razy zanim się uda.
- Piwo o piwo — obróć butelkę do góry nogami i użyj grzbietu kapsla drugiej butelki, aby podważyć kapsel pierwszej. Pamiętaj, aby trzymać butelki mocno i stabilnie.
- Łyżka lub widelec — wsuń ostry koniec łyżki lub pojedynczy ząb widelca pod kapsel i unieś go tak wysoko, aż butelka się otworzy. Alternatywnie, można użyć innego metalowego przedmiotu do podważenia.
- Zapalniczka — trzymając butelkę przy szczycie szyjki, pozostaw tylko tyle miejsca na zapalniczkę, aby zmieścić ją pomiędzy palcem wskazującym i spodem kapsla. Następnie wciśnij zapalniczkę na drugim końcu tak, aby podważyć kapsel.
- Rama drzwi — przechyl butelkę nieco na bok tak, aby zahaczyć kapsel o krawędź zamka od drzwi. Następnie naciskaj pod kątem — kapsel powinien odskoczyć.
- Kartka papieru — złóż kartkę kilka razy, a następnie zegnij w połowie. Do podważenia kapsla służy najtwardsze miejsce tej kartki, czyli krawędź powstała po zgięciu.
- Płyta CD — aby to się udało, trzeba wykonać jeden, płynny ruch. Warto jednak wykorzystać płytę już nie używaną, ponieważ po otwarciu piwa, płyta zwykle nie nadaje się już do użytku.
- Obrączka — wystarczy kapsel zahaczyć o obrączkę i wykonać jeden płynny ruch, trzeba tylko uważać, żeby nie skaleczyć się o kapsel.
- Długopis — w tym przypadku również działa zasada dźwigni. Warto jednak użyć długopisu niezbyt cennego, bo przy otwieraniu piwa może on bardzo łatwo ulec uszkodzeniu.
- Blat, cegła lub inny przedmiotem o ostrej krawędzi — umieść kapsel na krawędzi blatu i mocno uderz go ręką.
- Zęby — sposób ekstremalny. Ta metoda jest bardzo niebezpieczna, ponieważ łatwo można uszczuplić stan własnego uzębienia. Kapsel zahaczamy o zęby trzonowe dolnej szczęki i bardzo wolno unosimy butelkę, opierając o zęby górnej szczęki.
- Ręka — oprzyj kapsel o lewą rękę nieco poniżej łokcia i zdecydowanym ruchem przekręcić butelkę. Tak wkręcony kapsel powinien łatwo odskoczyć. Jest to metoda, którą trzeba spokojnie przećwiczyć. Niewprawne otwieranie może skończyć się dużym bólem.
- Sprzączka w torebce — usuwanie kapsla może jednak pozostawić pewne rysy na sprzączce w torebce.