Świeczki na tort urodzinowy — jakie wybrać?

Urodziny to święto, które ma kilka charakterystycznych rytuałów. Jednym z nich jest odpowiednio przygotowany tort lub ciasto ozdobione świeczkami. Warto mieć na względzie, że do dekoracji można zastosować nie tylko klasyczne modele. Jakie świeczki warto wybrać? W tym poradniku znajduje się wiele inspiracji na temat ozdabiania urodzinowego tortu.

Tort urodzinowy dziecka — jak go udekorować?

Świętowanie urodzin jest świetną okazją do tego, by spotkać się z bliskimi i wspólnie celebrować tę wyjątkową chwilę. W zależności od preferencji danej osoby, organizując przyjęcie, warto zwrócić uwagę na odpowiednio dobrane ozdoby. Jest to szczególnie istotne w kontekście dziecięcych urodzin. Oprócz girlandy, balonów i ładnie ozdobionych prezentów, warto też zadbać o świeczki na tort urodzinowy.

Jakie świeczki na tort dla dziecka wybrać?

Wbrew pozorom, dobrym pomysłem nie zawsze będą klasyczne, kolorowe modele. W ofercie sklepów tematycznych można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji, które nie tylko zaskoczą, ale przede wszystkim ucieszą małego solenizanta. Przykładem takich świeczek na tort urodzinowy będą te z cyklu Podwodny Świat, z wizerunkiem jednorożców czy motywem kosmicznym. Urocze figurki doskonale prezentują się na torcie przygotowanym z myślą o dziecku.

W ofercie profesjonalnego sklepu zajmującego się sprzedażą gadżetów urodzinowych można znaleźć również inne rodzaje świeczek. Bardzo oryginalnym pomysłem będą świeczki na tort urodzinowy z motywem samochodzików dla chłopca albo kolorowymi kotkami dla dziewczynki. Śliczne gadżety będą miło się kojarzyć każdemu maluchowi.

Ciekawa dekoracja na tort urodzinowy dla dorosłego

Bardzo często osobom dorosłym wydaje się, że ciekawa dekoracja ciasta na urodziny nie jest dla nich. Nic bardziej mylnego! Świeczki z nietypowym motywem mogą okazać się rewelacyjnym pomysłem, również na imprezie dla dorosłych. Dla przykładu, na rynku są dostępne świeczki z literkami w kolorach złota i srebra, które można ułożyć w imię solenizanta albo słowa ,,wszystkiego najlepszego” lub ,,happy birthday”.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na dekoracje z dziecięcych świeczek. Motyw misiów, łabędzi albo kotów może przypaść do gustu niejednej kobiecie. Z kolei różnokolorowe świeczki na tort urodzinowy będą idealnie uzupełniać praktycznie każdy wypiek.

Estetyczne świeczki urodzinowe to rodzaj ozdoby, na który warto się zdecydować. Dzięki odpowiednio dobranym zestawom, tort będzie ciekawie udekorowany i sprawi więcej radości solenizantowi.