Sennik – zęby. Co oznaczają zęby we śnie?

Zęby to bardzo popularny motyw senny. W zależności od kontekstu sennik różnie interpretuje ukazujące się nam we śnie zęby. Czasami taki sen może mieć znaczenie pozytywne, a czasem negatywne. Sprawdź znaczeniu snów o zębach.

Sennik — zęby. Co oznaczają zęby we śnie?

Zęby we śnie od wieków mają ważne znaczenie symboliczne. Najczęściej były zapowiedzią tragicznych wydarzeń, a nawet śmierci w najbliższym otoczeniu. Nic dziwnego. W dawnych czasach, kiedy stomatologia była w powijakach, do chorób oraz zgonów z powodu chorych zębów dochodziło bardzo często. Obecnie sen o zębach to najczęściej ostrzeżenie przed czyhającymi na nas problemami. Istnieje również teoria, że o zębach śnią osoby, które czują się mało atrakcyjne oraz niedowartościowane. Wówczas jest to wskazówka, aby spróbować podnieść swoje poczucie własnej wartości.


Sennik — wypadające zęby

Wypadające we śnie zęby to zapowiedź złych wieści, wielkiego nieszczęścia oraz dużej straty w najbliższym czasie. To także oznaka nadchodzących problemów zdrowotnych, które mogą również dotknąć kogoś z naszego otoczenia. Warto rozejrzeć się dookoła, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. W najgorszym przypadku sen o wypadających zębach może być zwiastunem śmierci bliskiej nam osoby. To także sygnał, że w naszym życiu istnieją sprawy, która nie idą po naszej myśli, a brak nad nimi kontroli jest niezależny od nas.

Sennik — ruszające się zęby

Widok we śnie ruszających się zębów to oznaka złych wiadomości, które będą dotyczyć sfery finansowej. To znak, że czekają nas duże wydatki, ale także możemy spodziewać się przykrej informacji, np. stanie zdrowia kogoś bliskiego. Sen o ruszającym się zębie to także zwrócenie uwagi na własne kłopoty zdrowotne. Może pora zrobić badania albo udać się na urlop?

Sennik — zęby mądrości

W senniku podobnie jak w życiu codziennym, zęby mądrości to symbol życiowej dojrzałości. Dlatego, jeśli śnimy o takich zębach, to prawdopodobnie jesteśmy już na takim etapie życia, że mamy za sobą wiele doświadczeń i potrafimy dojrzale odbierać rzeczywistość. Dzięki temu swoją wiedzą możemy dzielić się z innymi.

Sennik — zdrowe zęby

Zdrowe zęby mają pozytywne znaczenie. Taki sen oznacza przypływ pozytywnej energii, sił witalnych oraz dobrego zdrowia i samopoczucia. Sny o zdrowych zębach mają najczęściej osoby, które są zadowolone ze swojego życia, potrafią radzić sobie z problemami oraz różnymi wyzwaniami. Jeśli zdrowe zęby są białe i lśniące to znak, że czeka nas pomyślność w sferze finansowej oraz pasmo sukcesów zawodowych i osobistych. Taki sen dla kobiety może zapowiadać jej pierwsze kontakty seksualne, a w przypadku mężczyzn przełamanie barier przed kontaktami z płcią przeciwną.

Sennik — brudne zęby

Brudne zęby zwiastują problemy, od zdrowotnych przez finansowe i towarzyskie, po zdradę partnera. Gdy w naszym śnie brudne zęby ma ktoś z naszych znajomych, to ostrzeżenie, że ta osoba nie jest z nami szczera.

Sennik — czarne zęby

Czarne zęby widziane we śnie zwiastują nieszczęście, chorobę, a nawet śmierć w rodzinie lub wśród bliskich osób. To także znak, że coś w naszym życiu popsuje się i trzeba będzie to naprawić, aby nie dopuścić do poważniejszych problemów.

Sennik – zęby srebrne lub złote

Taki sen ma pozytywne znaczenie. Złote zęby we śnie to symbol bogactwa. Możesz spodziewać się zastrzyku gotówki, dobrze płatnej propozycji zawodowej lub jakiejś wygranej. Zęby srebrne to znak, że w najbliższym czasie otrzymasz od kogoś pieniądze.

Sennik — zepsute zęby

Zepsute zęby we śnie zwiastują nadchodzące kłopoty. To także ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem oraz stratami, które poniesiesz w różnych sferach swojego życia.

Sennik — krzywe zęby

Krzywe zęby we śnie to znak, że musisz naprawić coś swoim życiu. Mogą to być sprawy finansowe, niespłacone długi, niewyjaśnione sprawy rodzinne lub kiepskie relacje z rodziną, lub współpracownikami.

Sennik — złamany ząb

Złamany ząb we śnie to zwiastun nieprzyjemnych zawirowań w życiu osobistym, może to być kryzys w związku, rozwód lub inne problemy rodzinne. To znak, że czekają nas poważne decyzje, od których będzie zależeć, czy zawalczysz o te relacje, czy nastąpi ich całkowity rozpad. Czasami sen ten zwiastuje również duże problemy emocjonalne.

Sennik — wyrywanie zębów

To sygnał, że powinniśmy poświęcić więcej czasu na uporządkowanie relacji z bliskimi i zakończenie tych, które nie wnoszą nic dobrego do naszego życia.