Jakie sukienki są modne na sylwestra 2022?

Wybór sukienki na Sylwestra powinien być uzależniony od miejsca, w którym planujemy spędzić ten wyjątkowy wieczór, a przede wszystkim od naszej figury. Podczas kupna takiej kreacji, warto jednak uwzględnić również obecnie obowiązujące trendy. Już od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się błyszczące modele — cekinowe lub ozdobione połyskującą nicią. W 2022 roku modne będą jednak również inne fasony sukienek. Jakie? Podpowiadamy.

Sylwester 2022 — sukienki satynowe

W 2022 roku na Sylwestra warto włożyć satynową sukienkę. Modele, które przypominają nieco jedwabną koszulę nocną, były trendy w zeszłym sezonie. W tym jednak również możemy znaleźć je w wielu sklepach. Dostępne są one głównie w wersji mini i midi. Dodatkowo większość obecnie oferowanych fasonów dość mocno podkreśla sylwetkę, dlatego też nie każda kobieta będzie czuła się dobrze w takiej sukience. Taki model świetnie sprawdzi się zwłaszcza na domówce, czy w klubie. Jeżeli jednak chcemy spędzić Sylwestra na wystawnym balu, warto postawić na model sięgający do ziemi.

Sylwester 2022 — sukienki cekinowe

Niezwykle trendy już od kilku sezonów są cekinowe sukienki sylwestrowe. Dostępne są one zarówno w wersji mini, midi, jak i maxi. Można je założyć na domówkę, do klubu, jak i na wystawny bal. Cekinowe sukienki dostępne są w wielu krojach, dlatego łatwo można znaleźć model dobrze dopasowany do naszej figury.

Kobiety o sylwetce jabłka powinny sięgnąć po luźniejsze fasony, wiązane w talii, z dekoltem w kształcie litery V. Z kolei posiadaczki figury gruszka po modele kopertowe lub wiązane w pasie. Kobiety o figurze klepsydry zaś doskonale będą prezentowały się w niemal każdym modelu. Jednak największe wrażenie na pozostałych uczestnikach imprezy zrobią w długiej, cekinowej sukni z rozcięciem na nodze.

Sylwester 2022 — sukienki koronkowe

Na Sylwestra 2022 warto założyć również sukienkę koronkową. Klasyczny model przed kolano w kolorze czerwieni lub czerni nigdy nie wyjdzie z mody i będzie doskonale prezentował się zarówno na domówce, w klubie, jak i na zorganizowanym balu. Podczas wyboru konkretnego fasonu, warto kierować się takimi samymi kryteriami, jak dobierając sukienkę cekinową.

Jaką długość sukienki wybrać na sylwestra?

Na Sylwestra możemy włożyć zarówno sukienkę w wersji mini, midi, jak i maxi. Obecnie trendy są wszystkie te długości. Z tego powodu dobór konkretnego modelu powinien być uzależniony od naszej figury, a także charakteru imprezy. Zazwyczaj na domówkach chcemy czuć się swobodnie, dlatego stawiamy na krótsze kreacje. Z kolei wybierając się na wystawny bal sylwestrowy, powinniśmy postawić na długie suknie, na przykład z rozcięciem, które ułatwi nam swobodne poruszanie się i taniec.