Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Skincare. Soft and clean hands on a white towel

Piękne i zadbane paznokcie są ozdobą kobiecych dłoni, a jak wiadomo dłonie są z kolei swoistą wizytówką każdej z pań. Z tego też względu tak chętnie rezerwują one terminy u stylistek paznokci, które nie tylko mają ogromne doświadczenie, ale również niezbędne akcesoria i przyrządy do tego, by nadać paznokciom eleganckiego i oryginalnego wyglądu. Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej pań decyduje się na zakup sprzętu do manicure hybrydowego, a także niezbędnych dodatków i próbuje samodzielnie wykonać manicure hybrydowy. Okazuje się, że paznokcie pyłkami i brokatami można ozdobić nawet w zaciszu domowym. W jaki sposób? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał we współpracy z portalem ManiManiaczki.pl!

Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Metod odnośnie tego jak nakładać pyłki na paznokcie jest dużo. Warto jednak zauważyć, że tylko i wyłącznie odpowiednia aplikacja pyłku na manicure hybrydowy, może zakończyć się efektem takim, jakie panie znalazły podczas przeglądania inspiracji na paznokcie. Z pomocą niepozornych pyłków może uzyskać lustrzane i metaliczne powierzchnie, a także różnorodne zdobienia z efektem piasku. Tak więc jak nakładać pyłki na hybrydę? Otóż w pierwszej kolejności paznokcie trzeba odpowiednio przygotować pod samo nałożenie manicure hybrydowego. W tym celu trzeba je dokładnie wyczyścić z resztek poprzedniego manicure, kolejno niezbędne jest odsunięcie skórek, a finalnie nadanie płytce paznokcia odpowiedniego kształtu oraz jej zmatowienie i wygładzenie. Kolejnym krokiem jest nałożenie co najmniej jedne warstwy lakieru hybrydowego i utwardzenie go w lampie. Dalsze etapy wykonywania manicure z pyłkami są uzależnione od zamierzonego efektu. Niemniej jednak można wyróżnić następujące metody aplikacji pyłków na manicure hybrydowy:

  • wcieranie pyłku w warstwę dyspersyjną- czyli nic innego jak wcieranie pyłku w warstwę lakieru hybrydowego, która jest jeszcze lepka. Dzięki temu pyłek może utworzyć niesamowicie gładką powierzchnie. Co więcej przy zastosowaniu pyłków opalizujących lub metalicznych, można uzyskać niezwykle popularne efekty syrenki lub hologramu. Przy tej metodzie aplikacji pyłek jest wcierany przy pomocy opuszka palca lub tak zwanej pacynki. Można również uzyskać stylizację ombre, przy zastosowaniu pyłków pigmentowych. Całość należy pokryć topem i utwardzić w lampie.
  • wcieranie pyłku w utwardzony top no wipe lub dry top- wymaga to zastosowania specjalnego rodzaju topu- dry lub no wipe. Wówczas pyłek nakłada się na jego utwardzoną warstwę. Jest to technika wykorzystywana w momencie, kiedy chce się osiągnąć efekt lustra. Wówczas wciera się go okrężnymi ruchami w całą powierzchnię paznokcia przy pomocy aplikatora, a cały paznokieć zabezpiecza się kolejną warstwą topu i utwardza w lampie.
  • posypywanie warstwą pyłku na mokro- czyli na lakier, który jeszcze nie został utwardzony. Wówczas paznokieć musi zostać równomiernie obsypany pyłkiem, a całość następnie utwardza się w lampie. Po utwardzeniu pędzlem można usunąć nadmiar pyłków. Co najważniejsze, przy tej metodzie nie stosuje się już zabezpieczenia w postaci topu, co pozwoli zachować fakturę wykonanego zdobienia. Ta metoda aplikacji jest wykorzystywana do zdobienia z efektem szronu.

Nakładanie pyłków na manicure hybrydowy- co będzie potrzebne?

Skoro jasne jest już jak nakładać pyłki na hybrydę, by uzyskać zamierzony efekt, warto również wiedzieć, jakie akcesoria będą potrzebne. Do nakładania pyłków na paznokcie idealnie sprawdzą się dedykowane temu aplikatory, które swoim wyglądem przypominają po prostu pacynki. Dzięki nim można rozprowadzić równomiernie pyłek na całej powierzchni paznokcia bądź na jego części jak np. w przypadku stylizacji ombre. Kolejno przyda się również silikonowy pędzelek, szczególnie w przypadku stylizacji z metalicznymi pyłkami. Wówczas można precyzyjnie nanieść je na wybraną lub nawet całą powierzchnię paznokcia. Metaliczny pyłki najczęściej mają postać płatków, więc pędzelek silikonowy spełni rolę idealnego aplikatora. Warto zadbać również o miękki pędzel z krótkim włosiem, który pozwoli skutecznie usunąć nadmiar pyłków sypkich i zachować estetykę stylizacji.