Naklejki wodne na paznokcie – piękne wzorki bez malowania

Naklejki wodne na paznokcie to prosty i szybki sposób, aby uzyskać modne i piękne wzorki bez konieczności malowania ich własnoręcznie. Do tego, utrzymują się długo i niewiele kosztują. Sprawdź, jak nakładać naklejki wodne na paznokcie. Z pewnością będziesz nimi zachwycona.

Naklejki wodne na paznokcie — piękne wzorki bez malowania

Metoda ozdabiania paznokci wodnymi naklejkami pojawiła się na rynku kosmetycznym wiele lat temu. Już w latach 90. młode dziewczyny szalały na punkcie kolorowych naklejek ze zwierzętami i kwiatkami. Dziś naklejki wodne wracają do mody, a wybór wzorów jest ogromny. Skarbnicą pomysłów jest oczywiście Instagram, gdzie można zobaczyć naklejki w wersji abstrakcyjnej, geometrycznej oraz roślinnej. Paznokcie zdobią nawet portrety znanych osób, a także motywy religijne.

Naklejki wodne na paznokcie to alternatywa dla osób, które nie mają wprawy w malowaniu ozdób na paznokciach. Są naprawdę proste w użyciu. Do ich nałożenia potrzebne są jedynie: baza pod lakier, utwardzacz, aceton, mały pędzelek, pęseta oraz miseczka z wodą. Naklejki wodne na paznokcie można również stosować na manicure hybrydowy.

Gdzie kupić naklejki na paznokcie? Bez problemu można je znaleźć w wielu drogeriach stacjonarnych oraz internetowych.

Jak nałożyć naklejki wodne na paznokcie — instrukcja krok po kroku

Przed naklejeniem naklejki na paznokcie, należy odtłuścić płytkę zmywaczem. Warto również wcześniej przyłożyć naklejkę do każdego paznokcia i sprawdzić, czy jest ona odpowiednio dopasowana do jego szerokości i długości. Następnie:

  1. Na przygotowaną płytkę paznokcia nałóż bazę,a następnie dwie warstwy lakieru o wybranym kolorze.
  2. Z szablonu z naklejkami wytnij prostokąt lub koło ze wzorem, który chcesz nałożyć na paznokieć. Każdy kawałek wycinaj bardzo dokładnie, tak, by pozbyć się białych brzegów. Z naklejek delikatnie zdejmij folię ochronną, aby jej nie uszkodzić.
  3. Przy użyciu pęsety zanurz naklejkę w miseczce z wodą na około 15-20 sekund.
  4. Zdejmij wzór z wyciętego kartonika, a następnie delikatnie dociśnij go do paznokcia. Postaraj się nie zwlekać z tą czynnością.
  5. Przy pomocy zmywacza do paznokci w pisaku usuń tę część naklejki, która znalazła się na skórze.
  6. Paznokcie pokryj top coatem.
Naklejki wodne na paznokcie — opinie

W internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat skuteczności wodnych naklejek na paznokcie. Oto niektóre z nich:

Są dobrą alternatywą dla lakierów. Nie chcę niszczyć pazurków tipsami. Kiedyś doprowadziłam je przez to do strasznego stanu.

Sprawdźcie same, jak na waszych paznokciach się trzymają. Na moich było wszystko ok. Polecam te naklejki!

Naklejki na paznokcie stały się prawdziwym hitem! Są tanie, łatwe w użyciu i prezentują się doskonale.