Kriolipoliza – innowacyjny pogromca tkanki tłuszczowej!

Nadmiar tkanki tłuszczowej to dla wielu kobiet problem, który wprowadza je w kompleksy. Badania wskazują jednoznacznie, że jest to defekt, którego chęć usunięcia wielokrotnie prowadzi do inwazyjnych zabiegów. Na szczęście rozwój technologii pozwala dzisiaj na wykonanie zabiegów innowacyjnych, które charakteryzują się bezinwazyjnym przebiegiem. Kriolipoliza to doskonała alternatywa dla liposukcji, dlatego też staje się coraz popularniejsza w świetle ofert medycyny estetycznej. Na czym polega zabieg?

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to innowacyjny zabieg oferowany przez Laserland, mający na celu redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest to zupełna nowość na rynku medycyny estetycznej, która mimo innowacyjności zbiera już rzeszę zadowolonych klientów. Polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej poprzez wykorzystanie profesjonalnego urządzenia. Warto tutaj nadmienić, że w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej stosuje się tylko certyfikowane urządzenia do kriolipolizy. To gwarancja jakości i skuteczności, a także bezpieczeństwa przeprowadzenia zabiegu. Nie należy stosować urządzeń niecertyfikowanych lub też niewiadomego pochodzenia. Zabieg kriolipolizy jest zabiegiem nieinwazyjnym, jednak zawsze powinien być wykonywany na profesjonalnych, medycznych i certyfikowanych urządzeniach przeznaczonych stricte do tego celu.

Jak wygląda nowoczesna metoda zamrażania tłuszczu?

Jak już zostało wspomniane, zabieg kriolipolizy polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Mimo że może brzmi to strasznie, to jednak zabieg jest całkowicie bezinwazyjny. Polega na przyłożeniu głowicy specjalnego urządzenia do części ciała, w której chcemy pozbyć się tłuszczu. Głowica wykorzystując podciśnienie, zasysa skórę, przez co dochodzi do kontaktu tkanki tłuszczowej z płytkami chłodzącymi ulokowanymi w głowicy urządzenia. W efekcie mamy do czynienia ze schłodzeniem tkanki tłuszczowej i powstaniem procesu kriolipolizy.

Usuwanie tkanki tłuszczowej odbywa się etapowo. Jeden obszar to jedno przyłożenie, które trwa około 45 minut. W efekcie możemy pozbyć się od 25 do nawet 45% tkanki tłuszczowej z obszaru poddawanego zabiegowi. Uznaje się więc zabieg za wysoce skuteczny, gdyż daje spektakularne efekty już po pierwszym razie. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, jeden zabieg może przynieść w pełni oczekiwane rezultaty, które będą widoczne już po około 2 tygodniach!

Warto tutaj nadmienić, że zabieg sam w sobie nie jest bolesny ani nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Z powodzeniem w trakcie jego wykonywania można korzystać również z innych zabiegów medycyny estetycznej.

W czym tkwi sekret skuteczności zabiegu kriolipolizy?

Sekretem kriolipolizy jest spektakularne wykorzystanie pewnej dysfunkcji nasyconych kwasów tłuszczowych, z których składa się podskórna tkanka tłuszczowa. Mianowicie chodzi o fakt, że nie są one odporne na działanie niskich temperatur. Poddanie ich silnemu zamrożeniu sprawia, że obumierają i w procesie metabolizmu zostają naturalnie wydalone z organizmu. Kriolipoliza wykorzystuje ten brak odporności, dlatego też jest tak skutecznym zabiegiem.

Należy jednak nadmienić, że naczynia krwionośne oraz inne pobliskie narządy nie są narażone na uszkodzenie, ponieważ nie reagują one na niskie temperatury. Dlatego też zabieg kriolipolizy uznawany jest za w pełni bezpieczny dla naszego organizmu.