Zapomnij o zmarszczkach! Odwiedź dobry gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to sprawdzony wybór dla każdego, kto chce zadbać o swój wygląd. W gabinetach specjalizujących się w tej dziedzinie medycyny do dyspozycji pacjentów jest także szeroka gama zabiegów na zmarszczki. Co wybrać, by cieszyć się młodo wyglądającą skórą?

Zmarszczki mogą pojawiać się na skórze zarówno jako rezultat postępujących procesów starzeniowych, jak również na skutek mimiki twarzy. Zależnie od typu oraz od umiejscowienia zmarszczek, lekarz medycyny estetycznej może zaproponować odpowiednie zabiegi mające na celu ich wygładzenie. 

Botoks

Toksyna botulinowa, nazywana także botoksem, jest jednym z najpopularniejszych sposobów na usuwanie zmarszczek. To specjalna substancja, która powoduje zablokowanie działania mięśni w precyzyjnie wyznaczonym obszarze, dlatego też medycyna estetyczna stosuje ją na zmarszczki pochodzenia mimicznego. Zabieg z użyciem botoksu polega na wstrzyknięciu dawki tej substancji bezpośrednio w zmarszczkę. Efekty można zobaczyć już po około tygodniu, gdy zmarszczka wygładza się i twarz wygląda młodziej. Rezultaty widoczne są przez około 3-6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (HA) jest drugą popularną substancją, którą stosuje medycyna estetyczna Chorzów także posiada gabinety, w których można z niego skorzystać. Kwas hialuronowy to naturalna, żelowa substancja, która wypełnia przestrzenie skóry i odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Jej ilość w skórze maleje wraz z wiekiem. Zabiegi na zmarszczki prowadzone z kwasem hialuronowym są najczęściej rekomendowane na zmarszczki starcze, którym towarzyszy także utrata objętości, jędrności skóry. Zabieg przebiega podobnie do botoksu, lecz rezultaty widoczne są od zaraz i utrzymują się nawet do 12 miesięcy. W gabinetach medycyny estetycznej w Chorzowie i w innych miastach można również skorzystać z innego rodzaju zabiegów na zmarszczki. Najlepiej udać się do dobrego gabinetu i tam skorzystać z konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, który doradzi najlepsze metody, by pozbyć się zmarszczek!