Po jakim czasie mozna jesc grzyby marynowane?

Masz dużo grzybów i nie wiesz co z nimi zrobić? Spróbuj zrobić grzyby marynowane! To bardzo proste! Grzyby wystarczy ugotować i zalać marynatą z zalewy octowej z przyprawami.W zależności od stężenia octu, otrzymujemy marynaty ostre lub słabo kwaśne. Kwaśne są bardziej polecane, ponieważ są zdrowsze. Ocet spożywany w zbyt dużych ilościach może być szkodliwy dla zdrowia, alternatywą dla niego może być ocet winny lub kwasek cytrynowy. Przy kwasku należy pamiętać jednak, aby dodatkowo dodać tyle wody, o ile zmniejszyliśmy ilość octu.

Znalezione obrazy dla zapytania po jakim czasie mozna jesc grzyby marynowane

Marynowane grzyby można podawać jako przystawkę. Na marynaty najlepiej nadaję się: rydze, kurki, borowiki, gąski, pieczarki, maślaki, opieńki, gołąbki, młode purchawki. Po jakim czasie mozna jesc grzyby marynowane? Sprawdź!

Po jakim czasie mozna jesc grzyby marynowane?

Po zamarynowaniu grzybów należy dać im trochę czasu, aby przeszły marynatą i nabrały odpowiedniego smaku. W niektórych przepisach można znaleźć informację, że grzyby nadają się do jedzenia już na drugi dzień. Najlepiej jednak odczekać 2-3 dni.

Słoik z grzybami marynowanymi najlepiej przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Mówi się, że grzyby mogą stać kilka tygodni, ale nic się nie stanie, jeśli wykorzystamy je do 12 miesięcy od przygotowania. Przetwory należy wykonywać starannie, źle zakonserwowane mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. W słoikach mogą namnażać się grzyby oraz pleśń, które mogą wywołać m.in. zatrucia pokarmowe.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz