Idealne body dla Twojego maluszka

Niewątpliwie body niemowlęce jest podstawowym elementem garderoby, o którym nie możemy zapomnieć. Najpopularniejsze i wywołujące wiele zachwytu u młodych, pełnych ekscytacji mam. Warto umilić sobie zakup odzieży dla bobasa, wiedząc, czym się kierować przy jej wyborze. Wybierz takie body, które polubisz zarówno Ty, jak i Matka Ziemia.

Rodzaje body dziecięcego

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa body niemowlęce. Przede wszystkim pełni ono funkcję bielizny dla maluszka – jest pierwszą warstwą, którą ubieramy. Dlatego nie zapominaj o tym, aby rozważnie dobrać jego rozmiar oraz fason. Dodatkowo okrywa ono oraz podtrzymuje zapiętą pieluszkę. Powinno być komfortowe, niekrępujące ruchy małego dziecka. Na rynku znaleźć można kilka różnych modeli body, które można swobodnie dobrać w zależności od potrzeb czy pogody. Pamiętaj, że maluch rośnie bardzo szybko, więc warto zaopatrzyć się w więcej niż jeden rozmiar.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów body jest takie, które można swobodnie ubrać przez główkę. Można je znaleźć np. w ofercie Cosy Cott. Elastyczność materiału gwarantuje bezpieczne oraz szybkie przebieranie maluszka. Innym typem są takie, które można zapinać na guziki – jest to jednak nieco czasochłonne, gdy musimy powtarzać czynność kilka razy dziennie, a dziecko jest bardzo ruchliwe. Obecnie można spotkać się również z fasonem kopertowym – to body niemowlęce, które zatrzaskuje się na kilka guziczków.

Na co zwrócić uwagę, wybierając body dziecięce

Decydując się na wybór odpowiedniego body dziecięcego, zwróć uwagę przede wszystkim na pogodę. Jednym z najbardziej uniwersalnych modeli jest body z krótkim rękawkiem – świetnie nada się ono na lato i gorące dni, a także na zimę, ponieważ wtedy może pełnić funkcję bielizny pod pozostałe ciuszki. Nie możesz pominąć także kwestii materiału, z jakiego została uszyta odzież. Tkaniny sztuczne mogą wywołać podrażnienia oraz alergie, więc decyduj się wyłącznie na takie, które są w pełni naturalne. Najlepszym rozwiązaniem będzie bawełna organiczna, jaką oferuje Cosy Cott. Jest ona niezwykle miękka w dotyku, przepuszcza powietrze, daje maluchowi pełen komfort oraz swobodę ruchów.

Lubisz, gdy ubranka dziecięce mają ciekawe oraz kolorowe nadruki? Wybieraj tylko takie body, którego aplikacje zostały wykonane farbami z certyfikatem Oeko Tex. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nie posiadają one żadnych niebezpiecznych oraz alergicznych substancji.

Body szyte w zgodzie ze środowiskiem

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, w jakich warunkach są szyte ubrania. Niewątpliwie to bardzo ważna kwestia oraz problem dzisiejszych czasów. Kupuj wyłącznie takie body dziecięce, które powstało w zgodzie ze środowiskiem. Stawiając na produkty od Cosy Cott, masz pewność, że tworzone są one z myślą o ekologii. Szyte przez EarthPositive® stanowią gwarancję troski o Matkę Ziemię. Podczas produkcji zmniejsza emisję dwutlenku węgla, wykorzystuje wodę z opadów monsunowych, a zakłady korzystają z energii odnawialnej.