Rekordowy wzrost firm szkoleniowych i eventowych w Polsce: analiza Dun & Bradstreet Poland

Obecny rok przynosi rekordowy wzrost liczby firm związanych z konsultingiem, szkoleniami, oraz organizacją wydarzeń. Analiza przeprowadzona przez Dun & Bradstreet Poland na zlecenie ClickMeeting rzuca światło na dynamiczne zmiany w branżach szkoleń i eventów, ukazując dwubiegunową sytuację finansową oraz znaczący wzrost liczby zarejestrowanych przedsiębiorstw.

1. Wzrost działalności w branżach szkoleń i eventów

Liczba firm zarejestrowanych w branżach związanych z szeroko pojętym konsultingiem, szkoleniami i edukacją osiągnęła w Polsce ponad 74 tys. To wzrost o 9% w porównaniu do 2022 roku, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu szkoleniami oraz usługami doradczymi. Pomimo dwubiegunowej sytuacji finansowej wielu firm w tych sektorach, rynek pozostaje otwarty na nowe przedsiębiorstwa.

2. Branża eventów, wystaw i konferencji: sytuacja materiałowa

Branża eventów, targów i kongresów w Polsce obecnie liczy 5,5 tys. firm, co stanowi wzrost w porównaniu z końcem 2022 roku, kiedy było ich 5,2 tys. Warto zauważyć, że 40% przedsiębiorstw utrzymuje się w dobrej kondycji finansowej, ale podobny odsetek pozostaje w słabej sytuacji. W tym kontekście, 12,4% firm boryka się z bardzo trudną sytuacją finansową, podczas gdy tylko 7,5% cieszy się stabilną kondycją.

3. ClickMeeting a trendy w branżach szkoleń i wydarzeń

ClickMeeting, jako platforma wspierająca pracę zdalną, wirtualne wydarzenia, edukację online i webinaria, cieszy się z rosnącej popularności branż związanych z konsultingiem. Firma aktywnie uczestniczy w rozwoju tych sektorów, dostarczając narzędzi wspierających organizację szkoleń i eventów.

Dynamiczny wzrost liczby firm w branżach szkoleń, konsultingów i eventów w Polsce wskazuje na rosnące zainteresowanie przedsiębiorstw zdobywaniem nowych kompetencji oraz organizacją wydarzeń. Pomimo dwubiegunowej sytuacji finansowej, firmy nie zamykają swoich budżetów na szkolenia i konsultacje, co jest związane z troską o dobrostan pracowników oraz wsparciem w ich rozwoju zawodowym. ClickMeeting, jako lider cyfrowego wsparcia dla tych branż, odgrywa kluczową rolę w tym procesie, oferując nowoczesne narzędzia cyfrowe dla efektywnej organizacji wydarzeń online.