Kiedy warto sięgnąć po soczewki jednodniowe?

Choroby oczu stanowią poważny problem społeczny. Szacuje się, że na dysfunkcje narządu wzroku może cierpieć nawet 258 mln ludzi na całym świecie. Wśród najczęściej występujących schorzeń możemy wymienić zaburzenia ostrości widzenia, wymagające leczenia przy pomocy okularów korekcyjnych. Wiele osób w poszukiwaniu komfortu sięga jednak po wygodniejsze jednodniowe soczewki kontaktowe.

Jakie są zalety soczewek jednodniowych?

Soczewki jednodniowe przeznaczone są do jednorazowego użytku. Oznacza to, że nie wymagają od nas odpowiedniego przechowywania i czyszczenia. Każdego dnia otwieramy nowe opakowanie i zakładamy soczewki. Zużyty produkt wystarczy wyrzucić. Dzięki temu świetnie sprawdzają się zarówno w podróży, jak i w codziennym życiu. Jest to jednocześnie najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda korekcji wad ostrości widzenia. Brak konieczności przechowywania i samodzielnego czyszczenia zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji, w tym zapalenia rogówki.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór szkieł kontaktowych przeznaczonych do terapii rozmaitych wad wzroku. W zależności od swoich potrzeb możesz sięgnąć po tradycyjne soczewki sferyczne, progresywne do leczenia prezbiopii oraz toryczne. Ostatnie z nich przeznaczone są dla astygmatyków. W sklepach optycznych znajdziesz także soczewki kosmetyczne pozwalające na zmianę koloru oczu. Soczewki jednodniowe bardzo często wykorzystywane są przez osoby aktywne fizycznie. Pozwalają na bezpieczne uprawianie każdej dyscypliny sportu.

Bezpieczne soczewki dla alergików

Z soczewek jednodniowych mogą korzystać również alergicy. Warto pamiętać o tym, że za wiele reakcji uczuleniowych odpowiedzialne są nie szkła kontaktowe a płyny do czyszczenia i dezynfekcji, z których nie musimy korzystać podczas stosowania jednorazowych rozwiązań. Codzienna zmiana szkieł kontaktowych minimalizuje przy tym ilość alergenów osiadających na ich powierzchni. Z tego powodu sprawdzają się szczególnie dobrze w okresie nasilenia objawów alergii sezonowych.

Podczas stosowania soczewek w sezonie alergicznym warto przestrzegać kilku dodatkowych zasad, które zmniejszą ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Przede wszystkim w miarę możliwość należy ograniczyć ekspozycję na alergeny. Co więcej, warto stosować krople nawilżające. Jeśli masz szczególnie wrażliwe oczy, ogranicz noszenie soczewek do kilku godzin dziennie podczas wzmożonej aktywności i pracy. Jednocześnie pamiętaj o ściągnięciu szkieł kontaktowych przed pójściem spać.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu soczewek?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnorodnych soczewek kontaktowych. Szczególny komfort noszenia zapewniają nowoczesne soczewki silikonowo-hydrożelowe o wysokim poziomie nawodnienia i tlenoprzepuszczalności. W ten sposób zapobiegają przesuszaniu oka, zapewniając optymalny komfort nawilżenia przez cały dzień. Z powodzeniem możesz nosić je nawet przez kilkanaście godzin na dobę. Stanowią tym samym świetną alternatywę dla tradycyjnych hydrożelowych produktów.

Oddychające silikonowo-hydrożelowe soczewki Precision1 charakteryzują się przy tym idealnym dopasowaniem do kształtu gałki ocznej, dzięki czemu mogą być stosowane także przez początkujących użytkowników. Producent dodatkowo zadbał o nawilżenie, stosując innowacyjną technologię SMARTSURFACE. Ultracienka warstwa wykonana została w 80% z wody, odpowiadając na potrzeby wrażliwych oczu podatnych na podrażnienia. Soczewki dostosowane są do leczenia różnych wad wzroku od -0,50D do -12,00D oraz od +0,50D do +8,00D. Wybór odpowiedniego produktu pozwoli na skuteczne zastąpienie mniej wygodnych okularów korekcyjnych.