Smokey eye dla początkujących – krok po kroku

Smokey eye to technika makijażu, która nadaje oku głębokiego spojrzenia. Makijaż polega na płynnym łączeniu cieni w różnych kolorach – od najjaśniejszego do najciemniejszego, a ilość użytych kolorów może być dowolna. Smokey eye kojarzy się głównie z makijażem wieczorowym, ale sprawdzi się również na dzień. W ty przypadku wazny jest dobór kolorów. Na wieczór idealne będą kolory mocne, nasycone i błyszczące. Na dzień lepsze będą stonowane odcienie brązu i beżu lub bardziej intensywnego fioletu i granatu.

Smokey eye dla początkujących

Smokey eye to tak naprawdę łatwy makijaż, który wymaga jedynie praktyki i odrobinę cierpliwości. Dla początkujących najlepszy smokey eye to wersja dwukolorowa (jasny i ciemny cień), tutaj należy zadbać o dokładne roztarcie cieni na powiece. Kolory uniwersalne pasują do każdej tęczówki, gdy nabierzesz więcej wprawy, będziesz mogła pokusić się o urozmaicenie klasyki i zastosować odcienie pomarańczowe, brązowe, różowe czy nawet intensywnie zielone. W sklepach dostępne są paletki do makijażu smokey eye dla początkujących, które zazwyczaj składają się z 4 kolorów. Dzięki temu nie będziesz musiała zastanawiać się, które cienie do siebie pasują. W internecie dostępne są też szablony do smokey eye, które ułatwiają codzienny makijaż.

Smokey eye dla początkujących – instrukcja krok po kroku

Znalezione obrazy dla zapytania smokey eye dla początkujących

Do wykonania makijażu smokey eye będziesz potrzebować: bazę pod cienie, rozświetlacz, paletę cieni do powiek, pędzelek do blendowania, cień do powiek w kredce, sztuczne rzęsy (opcjonalnie), czarny eyeliner oraz  tusz do rzęs.

Smokey eye dla początkujących – krok po kroku

 1. Na całą powierzchnię oka, od linii rzęs aż po łuk brwiowy, nałóż bazę pod cienie.
 2. Wzdłuż dolnej linii brwi, zaczynając od połowy jej długości do zewnętrznego kącika, nałóż rozświetlacz pod brwi.
 3. W okolicach załamania powieki nałóż cień w kolorze zbliżonym do odcienia skóry i go dokładnie rozetrzyj.
 4. Wzdłuż całej linii załamania powiek rozetrzyj cień w kolorze jasnego odcienia brązu, tak żeby nie stworzyć zbyt dużego kontrastu.
 5. W zewnętrznych kącikach oczu nałóż ceglasty odcień brązu.
 6. Wzdłuż linii rzęs narysuj kreskę czarnym cieniem do powiek i rozetrzyj ją na ruchomej powiece pędzelkiem.
 7. Cień w odcieniu głębokiej czerni nałóż na ruchomej powiece i dokładnie go rozetrzyj. Zblenduj kolor również na załamaniu powieki tak, aby powstał delikatny efekt przydymienia.
 8. Wzdłuż linii rzęs narysuj kreskę czarnym eyerlinerem. Możesz też pokusić się o doklejenie sztucznych rzęs.
 9. Cieniem o ceglastym odcieniu podkreśl dolną linię rzęs.
 10. Linię wodną rzęs pomaluj czarnym eyerlinerem.
 11. Wytuszuj dokładnie rzęsy, możesz nałożyć 2 lub nawet 3 warstwy tuszy – im drapieżniej, tym lepiej!
 12. W wewnętrzne kąciku oczu nałóż rozświetlacz.

Makijaż smokye eye gotowy!