Jaki kupić prezent dla dziewczynki w wieku 6 lat?

Dzieci rosną szybko. Im są starsze, tym trudniej wybrać dla nich odpowiedni prezent. Nie dość, że rynek oferuje naprawdę spory wybór, to na dziecięcych półkach kurzą się rozmaite zabawki zbierane na przestrzeni lat. Są wśród nich klocki, lalki, pluszaki, zestawy plastyczne, figurki, planszówki czy puzzle. To wszystko sprawia, że nie wiemy, co kupić na kolejne urodziny, Dzień Dziecka czy pod choinkę. Jaki oryginalny prezent sprawić sześcioletniej dziewczynce? Sprawdź nasze propozycje!

  1. Co na prezent dla dziewczynki 6 lat? Kreatywne zabawki są zawsze na topie!
  2. Oryginalny prezent dla sześcioletniej dziewczynki — zestawy klocków i zestawy naukowe

Co na prezent dla dziewczynki 6 lat? Kreatywne zabawki są zawsze na topie!

Jaki prezent dla 6 latki? To pytanie z pewnością spędza sen z powiek nie tylko rodzicom, ale również rodzicom chrzestnym czy przyjaciołom. Gry planszowe wydają się ciekawą opcją, jednak nie każda dziewczynka ma chęć na granie. Kreatywny prezent dla dziewczynki 6 lat to Twój cel? Możesz postawić na zestawy kreatywne dla dziewczyn, które obecnie są chętnie wybierane na różne okazje. W tym wieku motoryka dziecka jest już na tak wysokim poziomie, że dziewczynka może śmiało przystąpić do zajęć plastycznych i nie tylko, które będą jej całkiem dobrze wychodzić. Na sklepowych półkach znajdziemy zestawy do tworzenia biżuterii, do szycia pierwszych maskotek czy torebek, do szydełkowania, do wyrabiania własnych obrazków, świeczek, mydełek czy figurek gipsowych. Rozstrzał tematyczny jest naprawdę szeroki. Taki zestaw kreatywny nie tylko ćwiczy umiejętności manualne, ale również pozwala sprawdzić, czy dziewczynka ma zapędy w artystycznym kierunku.

Oryginalny prezent dla sześcioletniej dziewczynki — zestawy klocków i zestawy naukowe

Oferta zabawek na rynku jest ogromna. Jeśli znasz zainteresowania dziewczynki, możesz wybrać dla niej prezent edukacyjny w postaci zestawu naukowego. Ciekawość świata nie maleje wraz z wiekiem. Można śmiało wykorzystać ten wspaniały okres i rozpalić ją jeszcze mocniej. Możliwe, że zestawy do przeprowadzania własnych eksperymentów fizycznych bądź chemicznych popchnie dziewczynkę dalej w kierunkach ścisłych. Nie da się ukryć, że takie zestawy to jednocześnie sporo nauki, ale też świetna zabawa dla całej rodziny!

Nadal popularne są też zestawy klocków. Na szczęście obecnie wybór jest jeszcze większy. Można w ten sposób trafić na zestaw, który pasował będzie do ulubionej bajki dziewczynki czy do ulubionego motywu z książki. Dobrze jest znać krąg zainteresowań dziecka, aby prezent był nie tylko ładny, ale sprawiał radość.