Jak dopasować oprawki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dopasowane okulary oprócz funkcji praktycznych staną się świetną ozdobą, która pozwoli na podkreślenie rysów twarzy oraz zrównoważenie proporcji. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dobrać okulary do kształtu twarzy.

Jakie są ogólne zasady doboru oprawek?

Okulary korekcyjne to jedna z najważniejszych inwestycji w codzienny komfort życia. Podczas doboru okularów warto wziąć pod uwagę także kwestie estetyczne. Odpowiednio dopasowane oprawki z powodzeniem mogą stać się naszym znakiem rozpoznawczym. Podczas zakupów koniecznie uwzględnij ich rozmiar. Oprawki muszą gwarantować komfort i wygodę noszenia. Przede wszystkim powinny opierać się na kościach policzkowych. Odpowiednio dobrane okulary nie mogą zasłaniać brwi.

Kolejnym ważnym aspektem jest odcień oprawek, który powinien współgrać z typem urody. W przypadku jasnej karnacji lepiej sprawdzą się ramki w chłodnych i stonowanych barwach, takich jak biel, czerń oraz granat. Ciekawym rozwiązaniem będzie również szarość oraz matowe odcienie fioletu. Do cieplejszych tonacji idealnie pasują odcienie złota, miedzi i beżu. Jednym z najważniejszych aspektów jest przy tym odpowiednie dopasowanie okularów korekcyjnych do kształtu twarzy.

Jakie oprawki będą pasować do kwadratowej i okrągłej twarzy?

Podstawową zasadą doboru oprawek jest kierowanie się przeciwieństwami. Osoby posiadające kwadratowy kształt twarzy, charakteryzujący się ostrością i wyrazistością, powinny sięgnąć po subtelniejsze oprawki o zaokrąglonej formie. Oprócz tradycyjnych owalnych szkieł ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się charakterystyczne kocie oczy.

Analogicznie powinni postępować posiadacze okrągłej twarzy, która odznacza się łagodnymi rysami i pełnymi policzkami. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po kanciaste oprawki, które nadadzą twarzy trójwymiarowości i smukłości. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się kwadratowe i prostokątne ramki. Odpowiednio dopasowane kontrasty mogą znacznie odmienić Twój wizerunek, dodając mu charakteru.

Najlepsze oprawki dla owalnej i prostokątnej twarzy

W przypadku podłużnej twarzy, nazywanej także prostokątną, należy postępować tak, jak w przypadku kwadratowych rysów. Najlepiej sięgać po okrągłe oprawki, które nadadzą liniom delikatności i harmonii. W zależności od swoich preferencji możesz wybrać zarówno monochromatyczne ramki, jak i ciekawe modele z charakterystycznym wzorem. W tym sezonie szczególną popularnością cieszą się dwukolorowe oprawki.

Największy wybór czeka na posiadaczy owalnej twarzy. Idealna symetria sprawia, że bez problemu można sięgnąć po dowolny kształt oprawek. Podczas wyboru możesz zdecydować się na przymierzenie różnych modeli okularów i wybrać te, które przypadną Ci do gustu. Modne oprawki damskie i męskie idealnie będą komponować się z wysokim czołem i zaokrąglonym podbródkiem.

Jak dopasować okulary do trójkątnej twarzy?

Okulary dopasowane do trójkątnej twarzy, powinny zrównoważyć proporcje między szerokimi kośćmi policzkowymi i wąską brodą. Z tego powodu najczęściej sięga się po owalne ramki oraz tzw. kocie oczy. Pamiętaj jednak, że niezależnie od preferowanego kształtu podczas zakupów powinieneś kierować się swoim komfortem i samopoczuciem.

Ramki nie powinny powodować niewygodnego ucisku nosa i skroni. Dodatkowo rzęsy nie mogą dotykać szkieł. Sytuacje te świadczą o nieprawidłowym dopasowaniu rozmiaru i wiążą się z koniecznością przetestowania innego modelu. W sklepach optycznych znajdziesz szeroki wybór różnorodnych kształtów, dzięki czemu z łatwością znajdziesz swoje ulubione okulary, które staną się niezastąpionym wyrazem Twojego charakteru.