Idealny prezent dla psa na święta – zadbaj o funkcjonalność!

Dla większości opiekunów pies jest pełnoprawnym członkiem rodziny. I choć nie rozumie on idei świąt Bożego Narodzenia, my chcielibyśmy obdarować go jakimś podarunkiem. Jak powinny wyglądać prezenty świąteczne dla psa? Poniżej kilka propozycji!

Pomysł na prezent dla psa na święta – zbieranie doświadczeń

Chcąc znaleźć idealny prezent na święta dla psa, zwykle skupiamy się na różnego rodzaju smakołykach i gadżetach. Warto jednak pamiętać, że nasz pies odbiera świat zupełnie inaczej niż my i nie przywiązuje wagi do rzeczy materialnych. Dlatego też zamiast szukać najlepszych smakołyków, warto skupić się na pozytywnych doświadczeniach.

Świat naszego psa obraca się wokół nas. Dlatego możliwość spędzenia czasu razem, wyjścia na dłuższy spacer będzie dla niego najlepszym świątecznym prezentem. Jeśli więc mamy taką możliwość – skupmy się na wspólnych, pozytywnych doświadczeniach i znajdźmy dla naszego czworonoga trochę więcej czasu w tym burzliwym, świątecznym okresie. Zróbmy coś, na co zwykle brakuje nam czasu lub chęci – pójdźmy na kilka godzin do lasu czy ruszmy na jednodniową wycieczkę w góry. Z pewnością będzie to dla naszego czworonoga znacznie lepszy prezent niż kolejny gryzak czy zabawka.

Jeśli zależy nam na tym, by prezent dla psa na święta miał również charakter materialny, skupmy się na funkcjonalności. Kupmy naszemu pupilowi coś, co zwyczajnie mu się przyda – na przykład nową ocieplaną kurtkę dla psa, dzięki której będzie mógł chodzić na długie spacery nawet zimą.Innym pomysłem może być zakup nowej smyczy dla psa lub linki, dzięki której podarujemy futrzakowi więcej wolności podczas wyprawy do lasu lub zaczniemy trenować wspólny jogging czy dogtrekking. Jeśli planujemy dalsze wędrówki lub wypady w góry, przydatnym prezentem mogą być także buty dla psa, które ochronią łapy przed skaleczeniem, śniegiem czy solą drogową.

Wspólne nowe wyzwania

Fajnym prezentem dla naszego czworonoga może być również spróbowanie razem czegoś kompletnie nowego. Może to być jednorazowa zabawa lub początek nowej, wspólnej aktywności. Czy jest coś, nad czym kiedyś się zastanawialiśmy, ale nigdy wcześniej nie mieliśmy czasu albo odwagi?

Może chcielibyśmy spróbować zajęć z noseworku, udać się na trening obrony sportowej czy sprawdzić instynkt pasterski u psa udając się na lekcje pasienia? Pójść na zajęcia z psiego fitnessu albo zabrać naszego pupila na psi basen? Możliwości są właściwie nieograniczone – ważne, żeby wybrać coś, co będzie dla naszego psa fajną przygodą. Wówczas mamy pewność, że prezent świąteczny okaże się strzałem w dziesiątkę!

Prezent dla psa na święta – smakołyki i gryzaki

Gryzaki, przysmaki i różnego rodzaju frykasy to prawdopodobnie najpopularniejsze prezenty dla psów na święta. Każdy pupil z pewnością ucieszy się z dobrego smakołyka, zwłaszcza jeśli dostaje je wyłącznie na specjalne okazje. Przysmaki to także świetny pomysł, jeśli zależy nam na wspólnym rozpakowywaniu prezentów pod choinką – dzięki temu każdy członek rodziny otrzyma coś, co przyniesie mu radość, a psiak nie będzie wykluczony z tej tradycji.

Wraz z paczką smakołyków można zakupić również wygodną, pojemną saszetkę na smaczki, która przyda się podczas wspólnych treningów i spacerów. Choć w rzeczywistości jest to prezent bardziej dla nas, niż dla samego psa, nasz pupil również może na tym skorzystać.

Szarpaki i zabawki

Większość czworonogów uwielbia bawić się z opiekunem. A jak wiadomo – zabawek nigdy zbyt wiele. Dlatego pod choinkę dla naszego psa możemy kupić również coś, co przyda się w czasie codziennych treningów, spacerów i podczas wspólnego życia. Nowy szarpak, piłka czy zabawka na jedzenie – wszystko zależy od nas i naszego czworonoga. Zwierzak z pewnością ucieszy się z każdej nowej zabawki, jeśli tylko będzie to oznaczać możliwość realizacji swoich potrzeb i spędzenia czasu z opiekunem.