Bonding zębów: Czym jest i dla kogo jest przeznaczony?

Estetyka wyglądu ma znaczenie nie tylko w sytuacji, gdy właściwa prezencja jest jednym z elementów niezbędnych do pracy – na przykład w przypadku konferansjerów, pracowników kontaktujących się twarzą w twarz z klientami itp. Dobrze wyglądające zęby mają również wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Jeśli człowiek ma świadomość, że są one estetyczne i równe, znacznie podnosi swoją wartość we własnym odczuciu. Jednak natura nie wszystkim dała piękne, równe zęby. Właściwie to większość ludzi ma je w stanie dalekim od perfekcji. Jednak można je do niej przybliżyć – temu służy korygowanie kształtu zębów, które obejmuje m.in. bonding. Na czym polega i jakie miejsce warto polecić na jego wykonanie? Przeczytaj i dowiedz się tego!

Co to jest bonding?

Bonding to działanie stomatologii estetycznej, polegające na nałożeniu na powierzchnię zębów cienkiej warstwy kompozytu. Ma on barwę właściwą dla naturalnej kolorystyki zębów, można ją również kształtować, ukrywając wszelkie niedoskonałości pochodzące od natury. Po założeniu kompozyt jest utwardzany przy wykorzystaniu lampy polimeryzacyjnej. Gdy skończy się ten proces, kolejny krok to polerowanie i wygładzanie powierzchni. 

Bonding to sposób na korygowanie kształtu zębów, który jest praktycznie bezinwazyjny, a pozwala uzyskać ich naturalny wygląd oraz ujednolicić ich kolorystykę. A ponieważ nie wymaga używania skomplikowanych urządzeń ani substancji, jest bardzo ekonomiczny. Często stosowany jest wraz z innymi zabiegami. Może być również używany z licówkami. Wyróżniamy ich kilka rodzajów, a najpopularniejsze to licówki kompozytowe oraz licówki porcelanowe.

Co je różni od bondingu? Licówki kompozytowe i porcelanowe to protetyka, wymagająca nieodwracalnej preparacji zębów. Mają formę cienkich płatków, które przykleja się do powierzchni zębów. Muszą być w tym celu dopasowane do ich kształtu i koloru. Są droższe od bondingu, jednak zapewniają większą trwałość.

Które korygowanie kształtu zębów wybrać?

Jeśli chcesz poprawić prezencję swoich zębów, powstaje pytanie – które korygowanie kształtu zębów wybrać? Odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od stanu uzębienia. Najlepiej odwiedzić stomatologa, aby ocenił fachowym okiem, czy lepszy będzie bonding, czy też np. licówki kompozytowe.

Klinika FabDent ma w swojej ofercie bonding zębów Warszawa. Pracujący tam stomatolodzy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, co daje Ci gwarancję prawidłowego ocenienia stanu zębów i dobrania odpowiedniej metody korekcji.

A co jeśli okaże się, że bonding w Twoim przypadku nie spełni oczekiwań? Wówczas pozostają licówki Warszawa. FabDent to miejsce, w którym można przeprowadzić wszystkie rodzaje poprawy uzębienia.Dzięki temu niezależnie od tego, jaka metoda okaże się najlepsza, załatwisz wszystko w jednym miejscu.

Dlatego jeśli zależy Ci na zmianie wyglądu na plus, już dzisiaj umów się na wizytę.