Bemi TOK – telefon komórkowy bez dostępu do internetu dla najmłodszych dzieci

Na polskim rynku zadebiutował telefon komórkowy Bemi TOK, zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Główną cechą urządzenia jest brak dostępu do internetu, co ma na celu ochronę dzieci przed niepożądaną treścią online. Zamiast tego, telefon wyposażono w edukacyjne aplikacje i gry dostosowane do wieku dzieci, podwójny aparat fotograficzny z funkcją nagrywania wideo, odtwarzacz multimediów, kalkulator, dyktafon i budzik. Urządzenie dystrybuuje w Polsce firma 4cv Mobile.

Z badań wynika, że już co dziesiąte dziecko w wieku 5-6 lat zaczyna korzystać z własnego telefonu komórkowego, a 43% rodziców używa aplikacji do kontroli rodzicielskiej. Dostęp do internetu dzieci uzyskuje coraz wcześniej, co budzi obawy o ich bezpieczeństwo online.

Bemi TOK, z racji braku połączenia z internetem, jest pozbawiony ryzyka związanego z przeglądaniem nieodpowiednich treści. W telefonie znajdują się edukacyjne aplikacje, w tym do nauki angielskiego, codzienny plan aktywności, nauka alfabetu oraz audiobooki z bajkami. Ponadto, urządzenie oferuje 19 gier odpowiednich dla dzieci oraz inne przydatne funkcje jak kalkulator, dyktafon czy budzik.

Telefon posiada książkę telefoniczną na 50 numerów oraz funkcję kontroli rodzicielskiej, umożliwiającą ograniczenie czasu korzystania z urządzenia. Ma również aparat fotograficzny, odtwarzacz audio i wideo, gniazdo słuchawkowe jack 3.5 mm, a jego bateria litowo-polimerowa ma pojemność 750 mAh, a wbudowana pamięć – 8 GB.

Bemi TOK dostępny jest w trzech kolorach: niebieskim, fioletowym i różowym, w cenie 260 zł.

Specyfikacja:

Ekranprostokątny 2.8 cala
Rozdzielczość ekranu280 x 320 px
Ekran dotykowyTak
Obsługiwane częstotliwości850/900/1800/1900MHz
Wbudowane dwa aparaty0.3 mpx
Wbudowana pamięć8 GB
Wbudowana baterialitowo-polimerowa
Pojemność baterii:750 mAh
Wbudowane złącze USB do ładowania i wgrywania plików do urządzeniatyp C
Wbudowane złącze słuchawkowe3.5 mm
Funkcje:Wbudowany głośnik
Wbudowany mikrofon
Wbudowany moduł GSM/2G
Możliwość nagrywania filmów
Odtwarzacz audio
Wbudowany krokomierz (g-sensor)
Wbudowana dioda LED – latarka Slot na kartę nanoSIM
Języki dostępne w menu:polski, angielski, francuski, hiszpański, portugalski, włoski, niemiecki, malezyjski, indonezyjski, czeski, węgierski, wietnamski, tajski, rumuński, estoński.