Na co zwrócić uwagę wybierając tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to jeden z podstawowych kosmetyków używanych zarówno przy codziennym, jak i okazjonalnym makijażu. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jakie są rodzaje tuszy do rzęs? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym kierować się przy wyborze tuszu do rzęs?

Wybierając tusz do rzęs należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami, co wynika z faktu, że rzęsy każdej kobiety są inne. W efekcie dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będzie wydłużający tusz do rzęs, a w przypadku innych lepiej sprawdzi się kosmetyk o działaniu pogrubiającym. Istotna jest oczywiście również jego jakość, ponieważ wpływa między innymi na długość utrzymywania się tuszu na rzęsach, a co za tym idzie trwałość makijażu. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim skład kosmetyku, który powinien nie tylko upiększać rzęsy, ale również je pielęgnować i odżywiać. Bardzo ważne jest także to, by tusz do rzęs nie uczulał, w związku z czym kosmetyk nie może zawierać w sobie substancji uczulających i podrażniających. Inną istotną kwestią jest łatwość aplikacji, ponieważ pozwoli to pomalować rzęsy szybko i dokładnie.

Jakie są rodzaje tuszy do rzęs?

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych tuszy do rzęs, a najczęściej stosowanym kryterium podziału jest sposób działania. W efekcie można wyróżnić tusze wydłużające, pogrubiające oraz podkręcające rzęsy. Dużą popularnością cieszą się także kosmetyki 2 w 1 lub 3 w 1, czyli na przykład tusze wydłużająco-pogrubiające, czy maskary wydłużąjąco-podkręcająco-pogrubiające. Jak jeszcze klasyfikuje się tusze do rzęs? Otóż, podziału można dokonać ze względu na trwałość kosmetyku. Pozwala to wyróżnić tusze zmywalne oraz wodoodporne. Te pierwsze można zmyć wodą, a w przypadku drugich konieczne jest zastosowanie profesjonalnych środków do demakijażu. Warto również podkreślić, że w sprzedaży oferowane są tusze dla alergików, czyli produkty dla kobiet, które nie zawierają substancji mogących powodować różnego rodzaju uczulenia.

Co powinno wyróżniać dobry tusz do rzęs?

Większość kobiet kupując tusz do rzęs zwraca uwagę na jakość kosmetyku, wybierając tym samym produkty renomowanych marek. Czy istnieją zatem cechy, które powinien posiadać dobry tusz do rzęs? Oczywiście, że tak, a wymienić wśród nich należy przede wszystkim:

  • trwałość, która sprawi, że tusz utrzyma się na rzęsach przez wiele godzin, a makijaż cały czas będzie wyglądał idealnie;
  • łatwość aplikacji, dzięki której wykonanie makijażu będzie nie tylko proste, ale również szybkie;
  • odpowiednia konsystencja, która nie tylko ułatwi nakładanie tuszu, ale również ograniczy ryzyko powstawania grudek;
  • dobry skład, ponieważ tusz do rzęs powinien nie tylko je eksponować, ale również pielęgnować.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybierając tusz do rzęs należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W efekcie możliwe będzie znalezienie kosmetyku wyróżniającego się nie tylko skutecznym działaniem, ale również dobrym składem, czy łatwością aplikacji na rzęsach.