Czy istnieje zdrowy tłuszcz ?

Wszyscy spożywamy za dużo tłuszczu. Niektórzy myślą, że jeśli golonka, smalec czy tłuste wędliny omijają z daleka to nie grozi im podwyższony poziom cholesterolu.

Niestety nie jest to takie proste. Współczesna dieta, chociaż pozornie zawiera mniej tłustych potraw zawiera bardzo niebezpieczne dla zdrowia tłuszcze ukryte w popularnych, gotowych do spożycia produktach. Takimi nośnikami tłuszczu są słone przekąski takie jak chipsy czy paluszki, słodycze z batonami na czele, różnego rodzaju pasty i wysoko przetworzone, tanie produkty mięsne – kiełbasy i parówki. Z drugiej strony tłuszcz jest niezbędnym składnikiem codziennej diety i całkowite wyeliminowanie go było by nie tylko trudne ale i niezbyt zdrowe. Liczy się jakość tłuszczu, czyli jego rodzaj. Do takich tłuszczów należą kwasy Omega 3,6,8 występujące w naturze w takich produktach żywnościowych jak mięso tłustych ryb – śledzia, łososia, makreli czy halibuta, naturalne na zimno tłoczone oleje i oliwy pochodzenia roślinnego, orzechy czy owoce avocado. Najrzadziej występującym tłuszczem z tej grupy jest kwas Omega 3, dlatego nawet zachowując zdrową dietę warto spróbować suplementacji.

Gdzie zamówić suplementy z kawasami Omega 3,6,9?

Rynek suplementów jest olbrzymi. Coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad zmianami w swoim trybie życia i sposobie odżywiania. Chociaż suplementy nie są traktowane jako leki to niewątpliwie mogą oddziaływać na organizm. Nie warto oszczędzać i szukać tych o najniższej cenie. Gwarantowanej jakości produkt z kwasami Omega 3,6,9 oferuje EstroVita.pl. Najważniejszą ich cechą jest całkowicie naturalne pochodzenie. Zawierają tłoczone na zimno oleje z lnu, wiesiołka, ogórecznika i czarnej porzeczki w czystej postaci bez żadnych dodatkowych komponentów. Producenci EstroVita zadbali o optymalne stężenie zawartości dobroczynnych kwasów. Preparat EstroVita może stosować praktycznie każdy, ale przed zakupem warto zapoznać się ze wskazaniami dotyczącymi dawkowania. Na stronie estrovita.pl znajdziemy również cenne porady dotyczące zdrowego odżywiania i suplementacji.

Kto powinien używać suplementów z kwasami Omega 3,6,9?

Każdy komu zależy na poprawie ogólnej kondycji organizmu. EstroVita pomaga utrzymać wagę, wzmacnia również naturalną odporność organizmu. Przeciwwskazania do używania tego typu suplementów są niezwykle rzadkie. Produkty te występują w różnych odmianach dedykowanych dla kobiet, mężczyzn, dzieci czy osób zmagających się z problemami krążenia. Są cennym uzupełnieniem diety wegańskiej i wegetariańskiej. Reasumując kwasy Omega 3,6,9 regularnie stosowane w naturalnym suplemencie wysokiej jakości polecane są dosłownie dla wszystkich. Należy postawić na te całkowicie naturalne i unikać zawierających dodatki syntetyczne.