Akcesoria do paznokci – czego potrzebujesz do perfekcyjnego manicure’u?

Nie zawsze mamy czas na wizytę u kosmetyczki, dlatego warto zapoznać się ze sztuką samodzielnego wykonywania manicure’u. By zdobywać wprawę, musimy mieć rzecz jasna potrzebne do wykonania manicure’u akcesoria. Podpowiadamy, jakie akcesoria do paznokci są niezbędne, by mieć wypielęgnowany manicure i by samodzielnie wykonać stylizację żelową lub hybrydową.

Akcesoria do paznokci – skompletuj swój zestaw

Zadbane paznokcie to sprawa oczywista dla każdej eleganckiej damy. Można je przyciąć krótko i pozostawić naturalne, ale i wtedy przydadzą się podstawowe akcesoria do paznokci takie jak pilniczek czy cążki lub płyn do usuwania skórek. Jeśli natomiast marzysz o długich paznokciach i finezyjnej stylizacji, potrzebne ci będzie nieco więcej produktów. Przybory niezbędne do wykonania manicure’u hybrydowego lub żelowego możesz bez problemu kupić w zestawie lub skompletować samodzielnie. O czym trzeba pamiętać? Akcesoria do paznokci, których potrzebujesz, zaczynając przygodę ze stylizacją hybrydową/żelową, to:

  • lakier,
  • baza do paznokci,
  • top,
  • waciki bezpyłowe,
  • nail cleaner,
  • pilniczek do paznokci,
  • blok polerski,
  • remover,
  • patyczki drewniane do usuwania hybrydy,
  • lampa UV lub LED.

Możesz też dokupić wybrany lakier do zdobień.

Manicure hybrydowy – zaczynamy!

Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki w samodzielnej stylizacji paznokci, z pewnością przyda ci się kilka porad, jak zacząć. Przede wszystkim zadbaj o kondycję paznokci i zajmij się usunięciem skórek przed przystąpieniem do nakładania lakieru. Warto stosować odżywkę do paznokci i raz na jakiś czas wetrzeć w płytkę paznokci oraz w okoliczne skórki oliwkę. Na samym początku nadaj paznokciom odpowiedni kształt za pomocą pilniczka. Jeśli daleko im do wymarzonego wyglądu, dobrym rozwiązaniem będzie baza do paznokci pozwalająca na ich wydłużenie. Baza to niezbędny produkt do stylizacji hybrydowej, który nakłada się na paznokcie przed nałożeniem lakieru. Dzięki temu wyrównujemy powierzchnię płytki, możemy ją wydłużyć i wymodelować. Baza zwiększa też przyczepność oraz trwałość lakieru. Przed nałożeniem bazy każdy paznokieć należy przetrzeć wacikiem bezpyłowym nasączonym nail cleanerem. Bazę i każdą kolejną warstwę lakieru oraz top utrwalamy pod lampą UV lub LED. Na koniec przecieramy top nail cleanerem, by pozbyć się tłustej warstwy – i gotowe! Jeśli decydujesz się na zdobienia, należy je nanieść na ostatnią warstwę lakieru, przed nałożeniem topu.

Akcesoria do paznokci – przybory do usuwania hybrydy

Zmiana stylizacji hybrydowej jest prostsza, niż myślisz. Lakier możesz usunąć samodzielnie w domu, a przydadzą się do tego celu akcesoria do paznokci takie jak remover, czyli płyn do usuwania hybrydy, oraz drewniane patyczki, przy pomocy których delikatnie usuniesz wszystkie warstwy lakieru.