Gdzie można kupić drewniane zabawki?

Drewniane zabawki pamięta w szczególności starsze społeczeństwo. Niegdyś dostępność takich gadżetów była mocno ograniczona, a rozwój technologii nie był tak zaawansowany, aby w masowej produkcji pojawiały się ich plastikowe zamienniki. Dziś sytuacja wygląda znacznie inaczej. Sklepowe półki zalegają zabawki, które produkowane są z różnego rodzaju mieszanek tworzyw sztucznych, niekiedy nieposiadających nawet specjalnych atestów.

Mimo to nadal są chętnie wybierane przez rodziców, jak i dzieci, jednak coraz częściej w domach można zobaczyć drewniane zabawki, które mają znacznie lepszy wpływ na malucha.

(https://misioohandmade.pl/koniki-drewniane-zabawki/ – koniki zabawki drewniane)

  1. Jak wybrać drewniane zabawki?
  2. Jakie zalety mają drewniane zabawki?
  3. Gdzie można kupić drewniane zabawki?

Jak wybrać drewniane zabawki?

Drewniane zabawki coraz śmielej zaczynają pojawiać się nie tylko na sklepowych półkach, ale także w pokojach dzieci. Szeroki wybór asortymentu sprawia, że rodzice zaczynają miewać problemy z wyborem odpowiedniego modelu dla swojej pociechy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jakość wykonania.

Drewniane zabawki, z racji tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą niekiedy, choć bardzo rzadko, mieć mniejsze lub większe defekty, które będą wpływać na bezpieczeństwo dziecka. Wystające drzazgi, czy małe elementy mogą spowodować wiele złego. Dlatego decydując się na jakąś zabawkę, należy ją przede wszystkim obejrzeć z każdej strony.

Kolejnym ważnym aspektem, który powinien przykuć uwagę rodzica to farby i lakiery zastosowane do pomalowania zabawki. Modele od renomowanych marek mają przede wszystkim wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, które gwarantują bezpieczeństwo dziecka.

Jakie zalety mają drewniane zabawki?

Ogromną zaletą drewnianych zabawek jest to, że wymagają od dziecka większej kreatywności. Proste klocki znacznie różnią się od nowoczesnych gadżetów, które mówią, jeżdżą, czy też latają. To jednak sprawia, że maluchy znacznie chętniej bawią się modelami, które mogą wykorzystać na wiele sposobów. Ich jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Z plastikowymi zabawkami jest znacznie inaczej, gdyż w większości posiadają one ograniczone funkcje.

Bezpieczeństwo jest równie istotne w tym przypadku. Drewniane zabawki są zazwyczaj o wiele bardziej wytrzymałe. Maluchy dość często rzucają różnymi przedmiotami. Efekt? W przypadku plastiku następuje jego połamanie i powstają ostre elementy, którymi dziecko może się skaleczyć. Ponadto zabawki z niższej półki mogą nie posiadać stosownych atestów, co sprawia, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia dzieci.

Gdzie można kupić drewniane zabawki?

Drewniane zabawki można obecnie dostać w większości sklepów stacjonarnych. Sprzedawcy bardzo chętnie podchodzą do tematu powrotu takich modeli. Nie tylko ze względu na dobro maluchów, ale także na ich estetyczny wygląd i sentyment. Ponadto w dobie internetu nie jest problemem zakupić także drewniane zabawki w sklepach online, gdzie niekiedy wybór jest znacznie większy. Nie poleca się jednak zamawiać ich z Chin, czy stron pochodzących z tamtejszego rynku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będą one spełniać rygorystycznych norm Unii Europejskiej.

 

Gdzie jeszcze można zakupić takie zabawki? Otóż wiele osób wyprzedaje swoje gadżety, którymi niegdyś się bawiło. Istnieje wiele portali, które oferują interakcje zakupowe lokalnych mieszkańców i nie tylko. Należy jednak pamiętać o tym, aby zabawki zaraz po zakupie porządnie wyczyścić. Również stolarze zaczynają coraz chętniej oferować usługi związane z produkcją zabawek. W ten sposób można kupić model, który będzie jedyny i niepowtarzalny.