Abonamenty medyczne dla firm – co musisz o nich wiedzieć?

Pakiety medyczne dla pracowników to trend zapoczątkowany przez duże korporacje, który dość szybko rozprzestrzenił się w naszym kraju. Obecnie nawet niewielkie firmy proponują swojemu personelowi atrakcyjne pakiety pozwalające na uzyskanie prywatnej opieki medycznej, a więc przede wszystkim szybkiego dostępu do niezbędnych usług. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak wybrać najlepszy abonament medyczny dla firmy.

Pakiet medyczny – korzyści dla pracownika i pracodawcy

Firmowe pakiety medyczne to rodzaj ubezpieczeń grupowych. Obecnie tego typu usługi są dostępne nawet dla małych przedsiębiorstw zatrudniających zaledwie kilku pracowników. Charakteryzuje je atrakcyjna cena składek w zamian za szeroką dostępność usług. Pracownicy bardzo cenią tego typu rozwiązanie, które pozwala im znacznie lepiej dbać o zdrowie swoje i bliskich – ponieważ ubezpieczeniem często można objąć również członków rodziny. Ceniona jest szczególnie możliwość szybkiego dostępu do rozmaitych usług medycznych – konsultacji u specjalistów, badań, czy nawet zabiegów. Prywatne przychodnie oferują zazwyczaj również wysoki standard usług i rozmaite udogodnienia związane z obsługą pacjenta.

Z tego też powodu pracodawcy chętnie włączają pakiety medyczne do oferty bonusów pozapłacowych. Generują one niewielkie koszty, które w dodatku mogą być odliczone od podatku, a jednocześnie zwiększają konkurencyjność firmy na rynku pracy. Dzięki temu możliwe jest pozyskanie wysoko wykwalifikowanego personelu. Dodatkowa korzyść w postaci abonamentu medycznego działa też motywująco i zwiększa przywiązanie pracownika do firmy. Co więcej, prywatna opieka medyczna oznacza szybszą diagnozę i fachową pomoc w razie nagłego zachorowania, dzięki czemu niejednokrotnie pracownicy opuszczają mniej dni roboczych z powodu złego stanu zdrowia.

Jak wybrać abonament medyczny dla firmy?

Jeśli jesteś pracodawcą i zatrudniasz co najmniej kilku pracowników, możesz podpisać z firmą świadczącą prywatne usługi medyczne umowę ubezpieczenia zdrowotnego. Tego typu ofert na rynku jest naprawdę sporo, dlatego warto z rozwagą podejść do wyboru, biorąc pod uwagę zakres usług i ich dostępność w określonej lokalizacji, a także np. jakość obsługi pacjenta. Pamiętaj, że pakiety mogą obejmować zarówno wyłącznie podstawowe usługi, jak i być bardzo rozbudowane. Warto sprawdzić, czy oferta obejmuje również badania z zakresu medycyny pracy – pozwoli Ci to sporo zaoszczędzić! Z pewnością na wygodę korzystania z usług wpłynie możliwość rejestracji online i łatwego zamawiania recept. Większość pakietów obejmuje leczenie w placówkach znajdujących się w całej Polsce, a zatem można liczyć na niezbędną pomoc również podczas wyjazdu.

Jak wybrać najatrakcyjniejszą ofertę? Jedyną skuteczną metodą jest porównanie parametrów poszczególnych pakietów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z ofertą pakietów medycznych dla firm w sieci przychodni CMP!