Koreańskie kosmetyki, czyli piękno i zdrowie

Koreańskie kosmetyki są coraz popularniejsze na polskim rynku. Marki kosmetyczne pochodzące z Azji są chętnie wybierane przez Polki i kobiety na całym świecie, gdyż swoim naturalnym składem bardzo szybko zdobyły ich zaufanie.

  1. Koreańskie rytuały pielęgnacyjne – na czym polegają?
  2. Koreańskie kosmetyki – skład i substancje aktywne.

Azjatki, w tym Koreanki, słyną z pięknej i wydawałoby się wiecznie młodej cery. Czasami można mieć wrażenie, że w pewnym momencie czas dla Azjatek się zatrzymuje i trudno jest odróżnić matkę od nastoletniej córki. Oczywiście to sprawa genów, typu urody, rodzaju skóry, jednak nie tylko. W tamtym rejonie świata dużą wagę przykłada się także do pielęgnacji skóry – a w szczególności do skóry twarzy. Jej sekret tkwi w tym, że jest oparta na założeniach medycyny chińskiej i azjatyckiej. A te z kolei wykorzystywały w tym celu tylko naturalne składniki oraz wiedzę na temat ludzkiego organizmu. To wszystko jest właśnie bazą koreańskich kosmetyków, które wraz z odpowiednimi rytuałami dają spektakularne efekty.

Koreańskie rytuały pielęgnacyjne – na czym polegają?

Koreańskie rytuały pielęgnacyjne wzbudzają zainteresowanie kobiet nie tylko z Azji, ale i innych kontynentów. Na ich temat powstało wiele pielęgnacji, a tutaj – garść informacji w skrócie.

Pielęgnacja koreańska zawiera dziesięć etapów, i są to: demakijaż twarzy, oczyszczanie twarzy, peeling twarzy, tonizowanie jej, nakładanie esencji, stosowanie serum, ampułek i koncentratów do twarzy, aplikowanie maseczek, nawilżanie skóry na noc (krem), stosowanie kremu z filtrem UV. Wszystkie te zabiegi mają głównie na celu efekt antystarzeniowy dzięki utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia cery. W azjatyckim podejściu do skóry twarzy nie chodzi o to, by maskować objawy starzenia się, nakładając mnóstwo kosmetyków kolorowych, ale o to, by zadbać bezpośrednio o skórę i w ten sposób zapobiec powstawaniu zmarszczek. Ważne jest też, aby w tym celu używać kosmetyków naturalnych bogatych w aktywne składniki.

Koreańskie kosmetyki – skład i substancje aktywne

Koreańskie kosmetyki to przede wszystkim naturalne komponenty. Nie zawierają one parabenów czy konserwantów, a do najczęściej spotykanych aktywnych składników zaliczyć można: wyciągi z żeń-szenia, dzikiego ryżu (gwarantują znakomite nawilżenie), zielonej herbaty, cytrusów (antystarzeniowe działanie witaminy C) czy kojącego aloesu. Oprócz tego wykorzystywane są produkty pszczele (w tym pszczeli jad), śluz ślimaka (przywracanie elastyczności skóry oraz wygładzanie blizn), jad żmii.

Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem koreańskich kosmetyków, warto przyjrzeć się ofercie sklepu internetowego niasha.ch . Tam znajdziemy bardzo dobrej jakości oryginalne kosmetyki czołowych koreańskich marek.

undefined