SZKOLENIE Z WIZAŻU WE WROCŁAWIU DLA POCZĄTKUJĄCYCH WIZAŻYSTÓW

Gdzie najlepiej odbyć szkolenie z wizażu we Wrocławiu? Co będzie dla mnie bardziej wartościowe na początku mojej makijażowej drogi – kurs indywidualny czy szkolenie grupowe? Czy po kursie makijażu będę potrafiła już malować? To pytanie zadaje sobie większość osób zaczynających swoją przygodę z makijażem. Obalmy wspólnie mity i dowiedzmy się prawdy.

 

CHCĘ BYĆ WIZAŻYSTKĄ, OD CZEGO ZACZĄĆ?

 

Jeśli chcesz zacząć pracę jako profesjonalna wizażystka warto zacząć od podstawowego kursu makijażu, najlepiej w trybie indywidualnym. Dobre opanowanie podstaw sztuki makijażu jest bardzo ważne, ponieważ jest to baza, na której będziesz opierać swoje dalsze umiejętności. Indywidualne nauczanie jest znacznie bardziej efektywne od szkolenia grupowego. Szkoleniowiec skupia swoją uwagę tylko na Tobie, wykonujesz wspólnie z nim makijaż krok po kroku, a błędy, które często zdarzają się początkującemu wizażyście szybko są niwelowane, dzięki czujnemu oku profesjonalisty. 

 

CZY PO ODBYTYM KURSIE BĘDĘ POTRAFIŁA MALOWAĆ KLIENTKI?

 

Jest to kwestia bardzo indywidualna. To ile wyciągniesz z danego kursu zależy w dużej mierze od Ciebie. Przed kursem przygotuj się odpowiednio. Zanotuj pytania, na które chciałabyś uzyskać odpowiedź. Przemyśl dokładnie jakiego typu makijaż chciałabyś się nauczyć: makijaż wieczorowy, makijaż glow, makijaż na skórze z problemami czy makijaż dla kobiety dojrzałej? Podczas kursu rób notatki! Pamiętaj, że wszystko czego się na kursie nauczysz będziesz pamiętać (nie praktykując od razu po kursie) maksymalnie tydzień czasu. Odtwórz w swoich notatkach cały schemat postępowania krok po kroku, tak abyś mogła w każdej chwili przypomnieć sobie szczegóły kursu. Nie wstydź się, pamiętaj że kurs jest dla Ciebie – nie ma głupich pytań!

 

GDZIE NAJLEPIEJ ODBYĆ SZKOLENIE Z WIZAŻU?

 

Raczkujący wizażyści często mają swoich idoli makijażowych. Utożsamiają się z daną estetyką makijażysty i chcą podążać tą samą drogą. Nie jest to nic złego, każdy z nas inspiruje się różnymi artystami. Topowi wizażyści są oblegani przez kursantów. Ciężko dostać się na ich kurs, a nawet jeśli się już dostaniesz terminy są zazwyczaj bardzo odległe. Czy warto poczekać i wybrać się do swojego “guru makijażu”? – z pewnością tak, ale pamiętaj, że na początku swojej drogi warto wybrać się do wizażysty, który nauczy Cię makijaży podstawowych, które będziesz mogła wykorzystać podczas pracy z swoimi klientkami. Makijaże artystyczne/mocne, które podobają Ci się na Instagramie, nie są makijażami, które wykorzystasz potencjalnie na swoich klientkach, dlatego zanim wybierzesz się do danego szkoleniowca upewnij się, że prowadzi on szkolenia dla początkujących wizażystów.

CZY WIZAŻ WE WROCŁAWIU JEST POPULARNY? CZY JESTEM W STANIE UTRZYMAĆ SIĘ PRACUJĄC TYLKO JAKO WIZAŻYSTKA?

 

Makijaż staje się coraz bardziej popularny wśród płci pięknej. Kobiety chcą pięknie wyglądać nie tylko od święta, ale i na co dzień. Branża beauty prężnie się rozwija, a wizażystki co róż to zaskakują nowymi trendami w makijażu. Jeśli jesteś pracowita, ciągle się rozwijasz, masz wysoką kulturę osobistą i wykonujesz swoją pracę rzetelnie i profesjonalnie to spokojnie jesteś w stanie utrzymać swoją działalność. 

 

KURS INDYWIDUALNY WE WROCŁAWIU

 

Jeśli jesteś zainteresowana kursem indywidualnym, bądź grupowym dla wizażystów lub chcesz po prostu poznać nowe techniki makijażu to zapraszam Cię serdecznie do mojego studio TheMakijaż we Wrocławiu, gdzie prowadzę kursy dla profesjonalistów. Przygotuję dla Ciebie indywidualny tok nauczania, dopasowany do Twoich umiejętności i doświadczenia. Więcej informacji na temat kursów znajdziesz na mojej stronie internetowej: 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz