Akcesoria na chrzest jako dekoracja sali. Co wybrać na przyjęcie z okazji chrztu?

Zastanawiasz się, w jaki sposób udekorować salę na Chrzest Święty dziecka? Mamy dla Ciebie krótki poradnik. Przedstawiamy w nim akcesoria na chrzest, które możesz wykorzystać do upiększenia sali.

Księga gości na Chrzest

Akcesoria na chrzest mogą służyć jako dekoracja sali, a przy tym być pamiątką na długie lata. Te dwie funkcje spełnia księga gości. Po latach można do niej zajrzeć, przeczytać wpisy i miło powspominać ten czas. W sklepach można zakupić personalizowane księgi gości z okazji Chrztu Świętego. Można samodzielnie wybrać liczbę stron, czy szatę graficzną okładki.

Księga gości powinna być umiejscowiona w dobrze widocznym miejscu na sali, tak aby każdy z gości mógł złożyć do niej pamiątkowy wpis.

Akcesoria na chrzest na stół – na co się zdecydować?

Przyjęcie z okazji Chrztu Świętego najczęściej rozpoczyna się uroczystym obiadem. Zadbaj o odpowiedni wystrój stołu, przy którym będą biesiadować zaproszeni goście. Zamiast zwykłego białego obrusu możesz wybrać model z grafiką bezpośrednio nawiązującą do tego uroczystego dnia. W sklepach znajdziesz personalizowane obrusy i bieżniki, na których producenci umieszczają imię dziecka, bądź napis „Chrzest Święty”. Obrusy występują nie tylko w bieli (choć to kolor najbardziej popularny), ale również w wersji écru. Wykonane są z bawełny bądź tworzywa odpornego na działanie wody.

Do obrusu dobierz serwetki. Tutaj również masz szerokie pole do popisu. Możesz zdecydować się na modele jednobarwne bądź okraszone grafiką. Takie serwetki ciekawie będą prezentować się na talerzach lub obok nich. Do wzbogacenia wystroju stołu świetnie pasują żywe kwiaty w wazonie albo zapachowa świeca.

Chrzest święty – dodatki na ścianę

Stół na Chrzest Święty dziecka już przystrojony? Teraz pora zabrać się za dekorowanie tego co jest wokół. Balony to niezwykle popularna ozdoba na Chrzest. Napełnione powietrzem bądź helem ozdoby wystarczy zawiesić w dowolnie wybranym miejscu np. na suficie bądź na ścianie i w ten sposób stworzyć ciekawą kompozycję.

Z dniem przyjęcia Chrztu Świętego kojarzy się biel i właśnie w tym kolorze wybierane są najczęściej balony. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na wersję niebieską, różową, złotą czy kremową. Balony na Chrzest Święty mogą przybierać prostą, bądź bardziej wyrafinowaną formę, np. kształt gołębia, serca czy skrzydeł. Ciekawą opcją są również balony z napisami np. imieniem dziecka.

A co zamiast balonów? Dobrym wyborem będą girlandy. To rodzaj ozdoby w formie podłużnego łańcucha, do którego przyczepione są dekoracje z papieru bądź tworzywa sztucznego. Girlanda nawiązująca do Chrztu Świętego nie tylko świetnie się prezentuje — stanowi również ciekawe tło do sesji zdjęciowej z maluszkiem.

Mamy nadzieję, że już wiesz jakie akcesoria na Chrzest wykorzystać do dekoracji sali. Warto się na nie zdecydować niezależnie od tego, czy planujesz skromny obiad dla najbliższych, czy duże przyjęcie dla dalekich krewnych.

Artykuł sponsorowany