Czym najlepiej zrobić makijaż brwi?

Dobrze wykonana stylizacja brwi nadaje wyrazistości twarzy, a do tego optycznie powiększa nam oczy. Wykonanie perfekcyjnego makijażu brwi wcale nie jest łatwe, wymaga bowiem wprawy, ale też zastosowania odpowiednich kosmetyków.

Warto jednak tę umiejętność poćwiczyć, by każdego dnia móc zachwycać pięknym spojrzeniem. W artykule poniżej podpowiadamy, jak efektownie malować brwi i jakich kosmetyków najlepiej do tego celu użyć.

Czym malować brwi?

Makijaż brwi można wykonać za pomocą różnych kosmetyków i technik. Specjaliści zalecają, by kolor ich wypełnienia dobierać do naturalnego odcienia brwi. Dzięki temu nie będą one kontrastowały z włoskami i unikniemy zbyt mocnego efektu. A czym najlepiej wykonać taki makijaż?

Kosmetyki do malowanie brwi bez problemu dostaniemy chociażby w powszechnie dostępnych drogeriach czy też przez internet. Najczęściej w tym celu stosuje się kredki, cienie do brwi lub żele modelujące. Jeśli decydujemy się na makijaż brwi kredką, pamiętajmy o tym, aby nie wybierać tych o tłustej konsystencji, bowiem malują one zbyt mocno, a przez to bardzo trudno jest osiągnąć efekt naturalny. Jeśli zaś chodzi o cienie do brwi, to wymagają one zastosowania specjalnego ukośnego pędzelka, który powinien być wykonamy z twardego i sztywnego włosia, co znacznie ułatwia modelowanie konturu brwi.

Jak nadać odpowiedni kształt brwiom przy użyciu kredki?

Zacznijmy od kredki do brwi, po którą chętnie sięgały również nasze mamy, a nawet babcie. Jest to z pewnością podręczny kosmetyk i dosyć łatwy w obsłudze, na który jednak należy uważać. Źle dobrana i nieodpowiednio użyta kredka do brwi spowoduje, że będą one wyglądały zbyt „efektownie”. Jaką zatem należy wybrać kredkę do brwi i w jakim sposób należy jej używać?

Przede wszystkim do malowania brwi nie wybieramy zbyt miękkich kredek, które mogą się rozmazywać i za pomocą których niezwykle trudno jest narysować odpowiedni łuk brwiowy. Wizażyści polecają do codziennej pielęgnacji brwi kredki z dodatkiem wosku. Dzięki nim będziemy mogli wykonać znacznie subtelniejszy makijaż, a do tego wosk zawarty w kredce zapobiegnie ich wywijaniu i mierzwieniu w ciągu dnia. Poza tym kolor kredki zawsze dobieramy do naturalnego koloru naszych brwi.

Jak zatem malować brwi przy użyciu kredki? Robimy to delikatnie za pomocą krótkich ruchów. Prześwity uzupełniamy, malując krótkie kreski do góry. Pamiętajmy o tym, by po wypełnieniu brwi kredką, na koniec je jeszcze wyczesać szczoteczką – dodatkowo rozprowadzimy w ten sposób równomiernie kosmetyk.

Cienie do brwi – jak należy je nakładać?

To po cienie do brwi coraz częściej sięgamy w celu wypełnienia łuku brwiowego. Kosmetyki te są powszechnie dostępne, a do tego występują w szerokiej gamie kolorystycznej – od zimnych odcieni brązu po ciepłe beże. Tak jak w przypadku kredek do brwi, musimy pamiętać o tym, by ich kolor dostosować do naturalnego koloru naszych włosków. Taki makijaż brwi wykonujemy za pomocą skośnego pędzelka – z naturalnego lub syntetycznego włosia, dzięki któremu będziemy mogły precyzyjnie zaznaczyć łuk brwiowy, podobnie jak za pomocą konturówki.

Nakładanie cieni zaczynamy od prześwitów. Najpierw skupiamy się na zewnętrznej części łuku brwiowego, którego linię możemy delikatnie przedłużyć, jeśli oczywiście zachodzi taka konieczność. Następnie przechodzimy do malowania wewnętrznej i górnej część brwi. Całość wykańczamy przy użyciu szczoteczki. Jeśli jest taka potrzeba to ostateczny kształt brwi możemy skorygować, wykorzystując do tego specjalny grzebyk lub po prostu czystą szczoteczkę po zużytym tuszu do rzęs.

Żel modelujący do brwi – kiedy najlepiej się sprawdza?

Żel modelujący do brwi do doskonały kosmetyk do codziennej pielęgnacji, zwłaszcza w przypadku gęstych i niesfornych brwi. Na rynku mamy dwa typy takich żeli: wersję bezbarwną, która służy do modelowania naszych brwi i utrwalania ich kształtu, oraz wersję w różnych wariantach kolorystycznych. Szare czy brązowe żele modelujące pozwalają w prostu i szybki sposób nadać odpowiednią linię naszym łukom brwiowym, a przy okazji zatuszować prześwity. Dzięki tej opcji wizualnie zwiększymy objętość brwi, a także ujednolicimy ich kolor.

Makijaż brwi – o czym warto pamiętać?

Zanim sięgniemy po kosmetyki do makijażu brwi, powinniśmy najpierw odpowiednio je wyregulować. Czynność tę możemy zrobić same w domu lub skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki.

Można też rozważyć skorzystanie z indywidualnego kursu makijażu pedzlove.pl na którym można między innymi nauczyć się jak wykonywać dobrze makijaż brwi.

Brwi możemy depilować za pomocą pęsetki lub wosku. Pamiętajmy jednak, by robić to ostrożnie. Najczęstszym błędem podczas regulacji brwi jest ich nadmierne usuwanie. Takie „wyskubane” brwi nie prezentują się jednak efektowanie, a na ich odrośniecie będziemy czekać co najmniej trzy tygodnie. Dlatego jeśli nie czujemy się zbyt pewnie przy wykonywaniu tej czynność, skorzystajmy z usług kosmetyczki. Regulacja brwi to koszt zaledwie 20-30 zł. Idealny kształt naszych brwi będziemy mogły później bez większych problemów podtrzymywać w domu, regularnie usuwając włoski.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać przed przystąpieniem do makijażu brwi, jest delikatne ich wyczesanie za pomocą specjalnej szczoteczki i wygładzie ich palcem, tak by nie były zmierzwione.

Jeśli nie jesteśmy posiadaczkami gęstych brwi to warto sięgnąć po produkty wzmacniające, których jest całkiem sporo na rynku, lub też regularnie zażywać witaminę A+E w kapsułkach (co kilka tygodni należy jednak robić przerwę w ich przyjmowaniu).