Prywatna wizyta u ortopedy – dlaczego warto?

Ortopeda jest lekarzem o dość wszechstronnej specjalizacji – zajmuje się czynnościowymi i wrodzonymi problemami z układem kostnym i pomaga w ich korygowaniu, wykorzystując różne dostępne metody lecznicze. W zakres jego specjalizacji wchodzi pomoc w radzeniu sobie z dolegliwościami bólowymi i czynnościowymi układu ruchu. To właśnie ten lekarz pomoże Ci z wszelkimi problemami z układem szkieletowym, układem mięśniowym, więzadłowo-stawowym, a także złamaniami, zwichnięciami i skręceniami stawów. Kiedy warto się do niego udać? Dlaczego warto zdecydować się na prywatną wizytę?

Kiedy trzeba pójść do ortopedy?

Bez wątpienia najczęstszymi pacjentami ortopedów są osoby zmagające się z urazami układu ruchu – u których wystąpiło złamanie, zwichnięcie czy skręcenie stawów. Wówczas dolegliwości bólowe automatycznie sugerują każdemu, że czas na poszukiwanie specjalisty. Jednak nie są to jedyne sytuacje, w których wskazana jest konsultacja z lekarzem tej specjalizacji. Do ortopedy powinny się udać również osoby zmagające się z:

  • stłuczeniami (szczególnie, jeśli zachodzi podejrzenie pęknięcia kości),
  • zmianami w kręgosłupie – zwyrodnieniami, przepukliną, dyskopatią, rwą kulszową,
  • wadami postawy – m.in. nieprawidłową lordozą, skoliozą czy kifozą, nieprawidłową budową kolan, płaskostopiem, itp.,
  • zmianami przeciwciążeniowymi stawów – np. cieśnią nadgarstków, łokciem tenisisty, ostrogami, kolanami biegacza,
  • wadami rozwojowymi i wrodzonymi, 
  • nowotworami kości.

Jeśli więc zauważasz u siebie jakąś nieprawidłowość w funkcjonowaniu układu ruchu lub układu kostnego, która trwa dłużej niż kilka dni, to zdecydowanie jest to oznaka, która powinna skłonić cię do poszukiwania pomocy specjalisty. Stany zapalne, zwyrodnienia i inne nieprawidłowości potrafią bowiem nawet latami nie dawać bardzo wyraźnych objawów, jednak ich ignorowanie prowadzi często do nieodwracalnych zmian. Dlatego znacznie rozsądniejsze jest wczesne reagowanie na niepokojące symptomy. 

Pandemia dla wielu z nas oznacza zmianę nawyków, pracy i sposobu spędzania czasu. Znacznie większą jego ilość spędzamy w pozycji siedzącej, wpatrzeni w ekran komputera czy telefonu. Po ponad roku drastycznie rośnie liczba osób zmagających się z wynikającymi z tego wadami postawy – odnotowuje się je już nawet u dzieci i młodzieży. Jedną z najczęstszych wad postawy staje się głowa w protrakcji – czyli wysunięta do przodu. Wiąże się ona z coraz poważniejszymi dolegliwościami bólowymi i z czasem ta wada postawy ulega utrwaleniu, co znacznie utrudnia jej skorygowanie. 

Ortopeda Rzeszów prywatnie – dlaczego warto?

W ciągu ostatniego roku bardzo trudno było skorzystać z usług państwowej służby zdrowia. Problemy organizacyjne, które stały się wyraźnie widoczne na skutek pandemii koronawirusa, sprawiły, że właściwie przestała ona funkcjonować, a większość pacjentów może co najwyżej liczyć na teleporadę. Osoby z urazami stawów i kości, a także wymagające kontynuacji leczenia zwyrodnień i zmian w układzie ruchu zostały pozostawione właściwie bez opieki. 

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak długo będzie jeszcze w naszym kraju utrzymywać się pandemia i kiedy moglibyśmy spodziewać się powrotu do normalnego funkcjonowania służby zdrowia. Dlatego dla osób zmagających się z problemami ortopedycznymi najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z prywatnej konsultacji ortopedycznej i podjęcie niezbędnego leczenia. Niezależnie od tego, czy potrzebny Ci jest zabieg, rehabilitacja czy ćwiczenia korekcyjne – dalsze zwlekanie może prowadzić do jeszcze poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. 

Jeśli mieszkasz w Rzeszowie i okolicach, zapewne ucieszy Cię możliwość nieskrępowanego korzystania z profesjonalnej opieki lekarza ortopedy. W placówce MedPartner przyjmuje ortopeda Rzeszów prywatnie, który nie tylko zdiagnozuje Twój problem, ale również wskaże na jego skuteczne rozwiązanie i zaproponuje stosowne leczenie. W placówce możesz wykonać również niektóre zabiegi, a nawet umówić się na zabieg operacyjny, na który w państwowej placówce musiałbyś czekać miesiącami, a nawet latami. Pozwól sobie pomóc i skorzystaj z najlepszej dostępnej opieki!