Puder do cery trądzikowej. Sprawdź, jak go wybrać

Wypryski, podrażnienia, strupki oraz stany zapalne szpecą cerę nie tylko u nastolatków, ale również u wielu dorosłych kobiet. Trądzik często utrzymuje się nawet do 30. roku życia, a w przypadku osób cierpiących na trądzik różowaty jeszcze dłużej. Niedoskonałości można ukryć za pomocą makijażu, dlatego panie chętnie sięgają po kryjące podkłady i pudry. Jeśli szukasz odpowiedniego pudru do cery trądzikowej sprawdź, jak go wybrać.

  1. Puder mineralny bezpieczny dla cery trądzikowej
  2. Jak dobrać odcień pudru?
  3. Puder matujący idealny na co dzień i wieczór

Cera trądzikowa wymaga zupełnie innej pielęgnacji niż cera sucha, naczynkowa lub normalna. Nadmiar sebum, liczne stany zapalne oraz rozszerzone pory znikną pod makijażem, jedynie gdy dobierze się odpowiednie kosmetyki. Z tego powodu ważne jest rozsądne wybieranie nie tylko kremów, toników i żeli do mycia twarzy, ale również kosmetyków kolorowych. Jeśli masz cerę trądzikową, sprawdź, jaki puder jest odpowiedni dla Ciebie.

Puder mineralny bezpieczny dla cery trądzikowej

Cera trądzikowa jest podatna na podrażnienia, które skutkują dalszą nadprodukcją sebum i powstawaniem kolejnych wyprysków. Podrażnienia pojawiają się zwłaszcza na skutek stosowania nieodpowiednich kosmetyków, w tym pudru, który zapycha pory. Aby uniknąć zapychania porów i nasilenia łojotoku, warto sięgnąć po puder mineralny. Jego skład jest delikatniejszy i bezpieczniejszy dla skóry, a trwałość taka sama jak w przypadku zwykłego pudru.

Mineralny puder powstaje na bazie miki, czyli naturalnego minerału. Dzięki temu kosmetyk chroni przed podrażnieniami skóry i wystąpieniem objawów alergii. Dodatkowo w składzie pudru mineralnego znajduje się tlenek cynku, który działa ściągająco i wysuszająco na ropne wypryski. Cynk łagodzi zaczerwienienia, dlatego skóra prezentuje się po nim znacznie zdrowiej. Puder mineralny zawiera również dwutlenek tytanu, który wykazuje działanie ochronne przed promieniami słonecznymi. Silne słońce nasila produkcję łoju, co przekłada się na zwiększenie liczby wyprysków. Dwutlenek tytanu wpiera dodatkowo odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry.

Ze względu na to, że skóra trądzikowa potrzebuje odpoczynku, po powrocie do domu z pracy lub imprezy powinno się jak najszybciej zmyć makijaż. Dotyczy to nawet pudru mineralnego.

Jak dobrać odcień pudru?

W przypadku każdego typu cery, w tym cery trądzikowej, ważne jest dobranie odcienia pudru do cery. Zbyt jasny puder sprawia, że twarz wygląda na niezdrową, a zbyt ciemny kosmetyk postarza i zwiększa widoczność zmarszczek. Zwykle najlepszy efekt uzyskuje się, gdy stosuje się puder o odcieniu o ton jaśniejszym lub identycznym co cera.

Wybierając puder w sklepie online Puder i Krem, warto korzystać z testerów kosmetyków. Odcień pudru powinno się sprawdzać na zewnętrznej stronie dłoni. Co ważne, zimą i latem zwykle powinno się używać dwóch różnych pudrów. Latem cera jest nieco ciemniejsza, dlatego stosowanie tego samego pudru co zimą daje nienaturalny efekt.

Jeżeli ma się problem z dobraniem odcienia sypkiego pudru, można zdecydować się na kosmetyk transparentny. Jest to dobra alternatywa dla niezdecydowanych oraz dla osób, które chciałyby używać jednego pudru przez cały rok.

Puder matujący idealny na co dzień i wieczór

Posiadaczki cery trądzikowej skarżą się z reguły na nadmierne wydzielanie sebum i błyszczenie się skóry. Puder o właściwościach matujących sprawia, że cera przestaje się świecić. Po nałożeniu kosmetyku twarz wygląda świeżo nawet po całym dniu w pracy. Matujący puder powinno się ze starannością nakładać zwłaszcza na strefę T, czyli na czoło, nos i brodę.