Panele japońskie i ich zastosowanie we współczesnych wnętrzach

Czy wiesz, jak możesz wykorzystać panele japońskie w swoim mieszkaniu, biurze lub gabinecie? Poznaj praktyczne i estetyczne walory tego produktu.

Panele japońskie na okno

Panele japońskie, to doskonała alternatywa dla popularnych rolet, czy żaluzji. Najczęściej stosowane są jako zaciemnienie okien. W ciągu dnia mogą ograniczać dostęp światła słonecznego do pomieszczenia, po zmroku zaś dają poczucie intymności, osłaniając mieszkańców przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów.

Stopień zaciemnienia paneli japońskich uzależniony jest od grubości ich splotu. Im gęściejszy, tym lepsza ochrona przed światłem. Wybierz taki materiał, który pozwoli Ci uzyskać oczekiwany efekt.

Najczęściej spotykana szerokość paneli to 40-100 cm, lecz możesz również zamówić model przygotowany na wymiar, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Wyjątkowy efekt ozdobny

Panele japońskie to nie tylko funkcjonalny produkt na okno. To także sposób na oryginalną dekorację. Duży wybór wzorów i kolorów daje wiele możliwości aranżacyjnych. Panele z subtelnym wzorem będą ciekawym urozmaiceniem wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym. W przypadku popularnych ostatnio pomieszczeń utrzymanych w stonowanych barwach, bieli, czerni i szarościach, panele w intensywnym kolorze nadają całej stylizacji charakteru. Jeżeli podobny odcień znajdzie się na poduszkach, dywanie lub innych elementach dekoracyjnych, powstaje harmonijna kompozycja.

Panele japońskie wydzielą przestrzeń

Z pomocą paneli japońskich możesz również wykonać nietuzinkową ściankę działową. To rozwiązanie świetnie sprawdza się zarówno w domach mieszkalnych, jak i w biurach, punktach usługowych, gabinetach lekarskich, fryzjerskich, kosmetycznych itp. W łatwy, sposób można podzielić przestrzeń, zyskując przy tym ciekawy akcent stylizacyjny. Dzięki przyjaznemu systemowi szyn, ponowne otwarcie przestrzeni zajmuje dosłownie krótką chwilę. Niektórzy przedsiębiorcy wykorzystują panele jako miejsce na ich reklamę, umieszczając na nich swoje logo.

Właściciele domów prywatnych często decydują się na modną teraz kuchnię otwartą na salon. W pewnych sytuacjach chcieliby jednak móc oddzielić ją od części wypoczynkowej. I tu również z pomocą przychodzą estetyczne panele japońskie. Kiedy pojawiają się goście, którzy nie powinni oglądać stosu piętrzących się w zlewozmywaku talerzy, wystarczy zasunąć panele, by cieszyć się pełną swobodą bez skrępowania.

Rozwiązanie to równie wspaniale sprawdza się w pokojach dziecięcych, dzielonych przez rodzeństwo. Panel nie zabiera miejsca, a pozwala na to, by każde dziecko miało swój kącik i odrobinę prywatności. Gdy pojawi się ochota na wspólną zabawę, panele bez problemu może zwinąć nawet kilkulatek.

Panel japoński jako drzwi do szafy

Innym spośród oryginalnych sposobów wykorzystania paneli japońskich, jest zamontowanie ich w charakterze drzwi do szafy. Są znacznie subtelniejsze i bardziej dyskretne, a poza typową funkcją praktyczną, dają możliwość urozmaicenia nawet najbardziej banalnego mebla. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz odnowić starą szafę lub sprawić, że klasyczny model z sieciówki stanie się zupełnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Jeżeli panel Ci się znudzi lub zmienisz wystrój pomieszczenia, wystarczy, że dokupisz inny model, by wpasował się w nową koncepcję i pomógł Ci odświeżyć wnętrze.

Panel track w takim zastosowaniu to wspaniałe rozwiązanie w małych lub trudnych do zaaranżowania pokojach. Kiedy brakuje miejsca na tradycyjnie otwierane drzwi szafy, w grę wchodzą tylko przesuwne. Dodatkowym atutem panela jest jego lekkość, dzięki której ciasne pomieszczenie nie zostanie przytłoczone.

Jak czyścić panele japońskie?

Bardzo ważne we współczesnej aranżacji wnętrz, jest unikanie kłopotliwych porządków. To dlatego warto wybierać produkty, których sprzątanie nie będzie uciążliwe. Panele japońskie można przetrzeć wilgotną ściereczką z odrobiną płynu do prania. Jeśli wybierzesz płyn antystatyczny, kurz na tkaninie będzie się zbierał znacznie wolniej. Inną opcją jest delikatne odkurzenie materiału, na najsłabszej mocy silnika odkurzacza.

Zaaranżuj wyjątkowe wnętrze, z charakterem. Wykorzystaj panele japońskie w taki sposób, który pomoże Ci stworzyć przestrzeń idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb.