Odtruwanie alkoholowe Katowice to skuteczna broń w walce z uzależnieniem.

Odtruwanie alkoholowe ma na celu oczyszczenie organizmu. Jest to jeden z kroków w terapii leczenia alkoholizmu – detoksykacja pozwala ograniczyć skutki odstawienia trunków

Uzależnienie od alkoholu jest poważną chorobą, na którą choruje wiele osób, niezależnie od wieku, płci czy posiadanego majątku. Jest to niebezpieczne schorzenie, które podstępem wkrada się do naszej organizmu, siejąc w nim spustoszenie, czego chory bardzo długo nie jest świadomy. Dopiero, gdy alkoholizm jest na zaawansowanym etapie, można go w dość prosty sposób zdiagnozować, wtedy jednak jego wyleczenie jest niezwykle trudne i wymaga wiele wysiłku, zarówno od terapeutów i lekarzy jak i samego uzależnionego. 

Gdy zaczynamy uzależniać się od alkoholu, najczęściej ignorujemy pierwsze symptomy choroby, tłumacząc sobie, że przecież „każdy z nas lubi sobie popijać i nie ma w tym nic niepokojącego”. Niezwykle rzadko zdarza się, że uzależnienie diagnozowane jest w jego wczesnym etapie, najczęściej z powodu braku świadomości powstającej choroby oraz uporczywego ignorowania pierwszych jej symptomów. 

Po rozpoznaniu uzależnienia, które najczęściej jest już mocno zaawansowane, chory, który będzie chciał podjąć się leczenia, musi mieć świadomość, że będzie to żmudy i trudny etap w jego życiu. Wyjście z nałogu jest jednak niezwykle ważne, z tego względu, że alkoholizm wyniszcza nie tylko psychikę oraz fizyczność chorego, ale również wszelkie jego relacje społeczne, pozbawiając go jego dawnego życia.

Nadmierne spożywanie alkoholu etylowego, prowadzi do odkładania się w ciele toksyn alkoholowych, które powodują między innymi marskość wątroby, upośledzenia nerek czy układu nerwowego. Gdy ciąg alkoholowy jest długi, a ilość toksyn w ciele znacząca, przed rozpoczęciem właściwego leczenia alkoholizmu lekarze zalecają przejście odtrucia alkoholowego. Detoksykacja, gdy jest przeprowadzona w sposób prawidłowy, pozwala na bezpieczne usunięcie toksyn z organizmu oraz poprawę kondycji psychicznej oraz fizycznej osoby uzależnionej od alkoholu. Dzięki temu, ma on większe szanse na skuteczne wyjście z nałogu.

Na czym polega odtrucie alkoholowe Katowice?

Detoks alkoholowy zwany również odtruwaniem alkoholowym jest procesem, dzięki któremu osoba uzależniona przygotowuje swój organizm na dalsze leczenie alkoholowe oraz pozostanie w abstynencji. Odtruwanie alkoholowe polega na pozbyciu się toksyn nagromadzonych w ciele, poprzez podanie dożylnie kroplówek zawierających substancje pomagające szybko człowiekowi stanąć na nogi. W kroplówkach znajdują się między innymi:

 • sól fizjologiczna,
 • glukoza,
 • elektrolity,
 • witaminy,
 • potas,
 • magnez,
 • sód,
 • inne substancje pomocnicze.

Skład kroplówek zapewnia przede wszystkim szybkie nawodnienie organizmu oraz wyrównanie poziomu elektrolitów, które wraz z regularnym spożywaniem alkoholu wypłukiwane są z organizmu. Podanie glukozy również jest niezwykle ważne, gdyż dostarcza ona szybkiego zastrzyku energii, pobudzającego organizm do działania. Kroplówki pomagają również zniwelować występujące drgawki, bóle mięśni oraz głowy, co jest niezwykle ważne, by pacjent szybko poczuł się lepiej.

Tylko profesjonalnie przeprowadzone odtrucie alkoholowe zapewnia oczekiwane efekty i jest w pełni bezpieczne dla uzależnionego. Spora część chorych nie zdaje sobie jednak sprawy z tego jak skomplikowany jest to proces i podejmuje próby samodzielnego odtruwania w domu. Osoby te nie zdają sobie jednak sprawy z tego, ile niepożądanych objawów odstawienia alkoholu może pojawić się podczas takiego domowego odtruwania, co w efekcie zniechęca je do odstawienia picia. Jednym z domowych sposobów stosowanych przez alkoholików jest picie dużej ilości wody z cytryną, picie soków warzywnych oraz zielonej herbaty. Niestety, sposoby te przy zaawansowanym poziomie zatrucia toksynami zawiodą. Tylko dzięki odpowiednio skomponowanej kroplówce podanej bezpośrednio do żył, chory będzie mógł w stu procentach pozbyć się toksyn z organizmu i wrócić do sił witalnych.

Wskazania do odtruwania alkoholowego

W trakcie długotrwałego picia napojów alkoholowych, dochodzi do odkładania się toksyn alkoholowych, gdyż organizm nie jest w stanie w naturalnych procesach metabolicznych wydalić takich ilości toksyn. Dochodzi wówczas do upośledzenia funkcjonowania organizmu, czego efektem mogą być trwałe uszkodzenia nerek, wątroby, układu nerwowego czy serca. 

Odtruwanie alkoholowe przeprowadzane w https://odtruwaniekatowice.pl/ to zabieg mający na celu usunięcie toksyn alkoholowych z organizmu, a tym samym poprawienie jego funkcjonowania. Cały zabieg przeprowadzany jest pod okiem doświadczonych lekarzy, a skład kroplówek dobierany jest indywidualnie, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem. Pozwala to na uzyskanie jak najlepszych efektów odtruwania alkoholowego, które jest jednym z pierwszych kroków w walce z nałogiem alkoholowym.

Co warto wiedzieć o odtruwaniu alkoholowym?

Odtruwanie alkoholowe przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie, to zabieg, który:

 • jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny,
 • przeprowadzony jest pod kontrolą wykwalifikowanego personelu medycznego,
 • nie wymaga podania znieczulenia,
 • uzupełnia poziom wody, elektrolitów, witamin oraz minerałów w ciele osoby uzależnionej,
 • zwykle trwa około trzech godzin i nie wymaga hospitalizacji.

Wszystko oczywiście zależy od stopnia zaawansowania zatrucia alkoholowego, a im jest ono większe, tym dłużej będzie trwało odtruwanie. Może zdarzyć się, że konieczne będzie podanie serii kroplówek, a pacjent będzie musiał pozostać na noc w klinice, gdyż odtruwanie trwać będzie około 24 godzin.

Dlaczego odtruwanie alkoholowe jest tak bardzo istotne?

Poddanie się odtruwaniu alkoholowemu jest niezwykle ważne, ze względu na zwiększenie powodzenia dalszego leczenia. Chory szybko staje na nogi po odstawieniu alkoholu, nie odczuwając przy tym przykrych skutków zespołu odstawiennego, dzięki czemu ma więcej sił do walki z uzależnieniem, zarówno sił fizycznych jak i psychicznych. 

Czy odtrucie alkoholowe jest bezpieczne?

Jeśli odtrucie alkoholowe Katowice przeprowadzane jest w profesjonalnym gabinecie, takim jak https://odtruwaniekatowice.pl/ jest ono w pełni bezpieczne. Pacjent znajduje się pod stałą opieką medyczną, która w razie potrzeby jest w stanie szybko i skutecznie zareagować na to, co się z nim dzieje. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego, dobiera się odpowiedni skład kroplówki, dzięki czemu uzależniony ma pewność, że detoks przebiegnie szybko i skutecznie. Poddawanie się odtruwaniu w miejscach, które nie są sprawdzone i w których nie pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, może skutkować wdaniu się zakażenia oraz pogorszeniu się stanu zdrowia pacjenta.

Dlatego tak ważne jest, by wybierać tylko profesjonalne gabinety, ze względu na powodzenie zabiegu oraz pewność, że Twoje zdrowie i życie jest bezpieczne.

Redukcja objawów zespołu abstynencyjnego

Nagłe odstawienie alkoholu, gdy uzależnienie jest już zaawansowane, najczęściej wiąże się z pojawieniem objawów tak zwanego zespołu abstynencyjnego. Do objawów należą między innymi wymioty i bóle głowy, drgawki oraz majaki. Aby uniknąć tych przykrych doświadczeń, należy udać się na odtruwanie alkoholowe, które pozwoli na bezpieczne pozbycie się toksyn alkoholowych z organizmu, równocześnie nie dając objawów zespołu abstynencyjnego. Tym samym pacjent sprawnie odzyska równowagę elektrolitową i wodną w swoim ciele i będzie mógł skutecznie podjąć dalsze leczenie alkoholizmu.