Skuteczne modelowanie twarzy bez użycia skalpela

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność oraz jędrność, przez co staje się opadająca i wiotka. Policzki ulegają spłaszczeniu, a owal twarzy gwałtowanie się zmienia. Z upływem lat powstają też bruzdy i zmarszczki. Aby poprawić kondycję skóry i przywrócić jej dawną gładkość, skorzystać można z różnych bezinwazyjnych zabiegów modelowania twarzy. Procedury te nie wymagają użycia skalpela, dzięki czemu są bardzo szybkie, bezbolesne i nie wiążą się z długotrwałą rekonwalescencją.

Nowoczesna wolumetria twarzy

Wolumetria to zabieg, który pozwala na skuteczną walkę z objawami starzenia bez konieczności przeprowadzenia złożonych operacji chirurgicznych. Procedura ta polega na odpowiednim modelowaniu twarzy, dzięki któremu podnieść można jej owal oraz nadać gęstości i objętości skórze. Zabieg ten pozwala też na korygowanie kształtu ust, nosa czy kości policzkowych. Wolumetria opiera się na zastosowaniu odpowiedniego wypełniacza, który zawiera specjalne składniki aktywne. Substancja ta wstrzykiwana jest w najgłębsze warstwy skóry, przez co objętość tkanek zwiększa się. Zabieg pozwala na skorygowanie wielu obszarów twarzy, dzięki czemu skóra odzyskuje swoją jędrność. Wypełnienia można przeprowadzić w okolicach skroni, policzków, żuchwy czy podbródka, a tym samym skorygować profil twarzy i nadać jej właściwego kształtu. W rezultacie skóra jest bardziej napięta, jędrna oraz zadbana.

Modelowanie twarzy zabiegiem NeoCare by Bloomea

NeoCare by Bloomea to specjalna platforma do zabiegów na twarz i ciało, która korzysta z wielu zaawansowanych technologii. Za jej pośrednictwem można nie tylko spłycić zmarszczki, zagęścić skórę i wprowadzić odżywcze koktajle podskórne, ale również przeprowadzić modelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej czy usuwanie cellulitu. Zabieg ten polecany jest także do ujędrniania brzucha po ciąży lub dużym spadku wagi. W przypadku platformy Neocare by Bloomea, zastosowanie znajduje specjalna technologia TECAR. Opiera się ona na odpowiedniej fali trójstopniowej – 300 kHz, 500 kHz oraz 500 kHz, przynosząc bardzo dobre efekty w zabiegach przeciwzmarszczkowych, ujędrniających, napinających, rozjaśniających, nawilżających oraz wspierających terapię różnych problemów skórnych. Dystrybucją urządzenia NeoCare by Bloomea w Polsce zajmuje się BiNatural: https://binatural.pl/produkt/neocare-by-bloomea/. Platforma ta posiada dwa aktywne tryby NeoBio i NeoTermo, co pozwala na wielopoziomową przebudowę skóry. Pierwszy z nich pobudza przemiany wewnątrzkomórkowe i zewnątrzkomórkowe we wszystkich warstwach, poprawiając jędrność oraz odżywiając. Drugi przyczynia się natomiast do waskularyzacji i dotlenienia obszaru zabiegowego, co namnaża włókna kolagenowe.

Makroeksfoliacja, mikrowibracja i luminoterapia

Lifting i ujędrnianie skóry za pośrednictwem Neocare by Bloomea odbywa się w kilku etapach oraz bazuje na trzech podstawowych działaniach technologii Trio M.M.L, do których należą makroeksfoliacja, mikrowibracja oraz luminoterapia. Urządzenie wykorzystać można dzięki temu na różne sposoby – począwszy od delikatnego peelingu, a skończywszy na resuracingu. Kluczowe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie skóry do przyjęcia składników aktywnych, takich jak kwas hialuronowy czy kolagen. Drgania oscylacyjne wysokiej częstotliwości stymulują ją do pracy, pozwalając na otwarcie kanalików oraz wprowadzenie substancji do poziomu skóry właściwej za pomocą podczerwieni. Urządzenie równolegle emituje wiązkę o optymalnej długości fali, która zapewnia efektywność penetracji. Proces ten przyspiesza odbudowę łańcuchów kolagenowych, a także wzmaga namnażanie elastyny i firoblastów. Czas trwania zabiegu wynosi zwykle 20-60 minut i zależy od indywidualnych wskazań, podobnie jak liczba sesji. Z reguły na twarz przeprowadza się serię 3-6 procedur, a na ciało 10-15. Modelowanie bez użycia skalpela wykonywać można przez cały rok, również w okresie bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce. Zabieg ten przeprowadzany jest na każdym typie skóry, włącznie z wrażliwą oraz naczyniową.