Nowa powieść Nataszy Sochy „Symfonia ciszy”


27 marca miała miejsce premiera najnowszej powieści autorstwa Nataszy Sochy, zatytułowanej „Symfonia ciszy”. Jest to opowieść wciągająca, pełna zaskakujących zwrotów akcji, zdolna poruszyć nawet najbardziej nieugięte serca. Historia ta, zarówno piękna, jak i pełna oryginalności, zagłębia się w tematykę miłości, małżeństwa, żalu, ale również przebaczenia i stawania przed trudnymi wyborami. Przedstawia słodko-gorzki romans, w którym rzeczywistość nieustannie zaskakuje, okazując się zupełnie inna niż ta, którą początkowo uznaliśmy za pewnik.

Po tragicznej stracie żony w wypadku, Marcel jest zrozpaczony, mając wrażenie, że jego świat legł w gruzach. Nie mogąc się uporać ze śmiercią Anny, po kilku miesiącach zbiera się na odwagę, aby przejrzeć i uporządkować jej rzeczy. W tym czasie natrafia na złoty naszyjnik z sercem i wygrawerowanymi inicjałami, które nie pasują do jego żony, i którego jej nie podarował. Mimo usilnych prób, nie udaje mu się odgonić od siebie narastających podejrzeń. Zaczyna więc analizować ostatnie miesiące ich wspólnego życia, stopniowo uświadamiając sobie, że ich małżeństwo dalekie było od ideału. Gdy odkrywa prawdę, ogarnia go jedno pragnienie – zemsty.

O autorce

Natasza Socha, niegdyś dziennikarka i felietonistka, obecnie uznana autorka bestsellerowych powieści, ma korzenie poznańskie, lecz obecnie życie toczy jej się w idyllicznej miejscowości nieopodal Akwizgranu. Tam, dzieląc swój czas między pełnoetatową rolę matki syna i córki a półetatową pasję pisania, kreuje historie, które zdobywają serca wielbicielek literatury od wielu lat. Socha, znana z bystrego spojrzenia na otaczający ją świat, niebanalnej osobowości oraz lekko sarkastycznego humoru, którym obdarza swoje postacie, stworzyła liczne dzieła. Jej powieści, takie jak „Troje na huśtawce”, „Mgły Toskanii”, „Pokój kołysanek”, saga obejmująca „(Nie)miłość”, „(Nie)piękność”, „(Nie) młodość” czy seria „Zamrożona”, „Zagubieni”, „Zaczarowane”, stanowią literaturę kobiecą najwyższej klasy, godną rywalizacji z takimi pisarkami, jak Fannie Flagg czy Jojo Moyes. Socha z powodzeniem eksploruje również nowe obszary, zdobywając uznanie w gatunku kryminału za pośrednictwem serii „Grey Book”.