Prosta grzywka – klasyka i moda. Komu pasuje?

Równa jak od linijki, prosta grzywka jest jedną z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych przez kobiety na całym świecie. Co ciekawe, jej wykonanie jest trudniejsze niż można przypuszczać! Większość myśli, że wystarczy ściąć włosy równo i gotowe, ale w zależności od typu włosa i sposobu jego układania się, należy w to włożyć znacznie więcej uwagi. Fryzurę można wykonać samodzielnie, chociaż specjaliści zalecają jednak udanie się do fryzjera, który doradzi, czy taka grzywka w ogóle będzie pasowała do naszej twarzy.

Komu pasuje prosta grzywka?

Co do zasady proste grzywki poleca się osobom o pociągłej twarzy i prostych włosach. To właśnie w ich przypadku taka stylistyka pozwoli ładnie podkreślić typ twarzy i wydobyć z niej to, co najważniejsze: naturalność, lekkość, piękno. Idealnie sprawdzi się też przy twarzy trójkątnej lub formującej się w tzw. serduszko. Co ciekawe, taki styl czesania skutecznie ukryje za wysokie czoło, więc kobiety zmagające się z takim problemem mogą na grzywkę prostą postawić od razu!

Nie poleca się jednak takiego ścięcia osobom o twarzy kwadratu ani okręgu – w tym przypadku równa grzywka oznacza ni mniej ni więcej, jak wydatne pogrubienie i jeszcze mocniejsze uwypuklenie kształtu twarzy, czego osoby o takim profilu zdecydowanie nie chcą. Nie wskazane jest również stosowanie prostego cięcia do włosów falowanych ani kręconych. Nawet lekkie loki sprawią, że po wysuszeniu włosów, grzywka zamiast być prostą, pokręci się i będzie odstawać na wszystkie strony. Rozwiązaniem może być wprawdzie prostownica, ale jej codzienne używanie osłabi strukturę włosów i sprawi, że będą się szybciej niszczyć, dlatego lepiej tego uniknąć i nie wprowadzać prostego cięcia na lokach.

Jak zrobić taką grzywkę?

Zasada pierwsza, przy samodzielnych próbach wykonania prostej grzywki pamiętajmy, że lepiej ściąć mniej niż za dużo. Z za długiej, prostej grzywki można jeszcze coś zrobić, ale ścięcie jej bardzo krótko może oznaczać wizualną katastrofę! Każde cięcie kolejne centymetra powinno się zatem bardzo mocno rozważyć.

  1. Wyznacz podziały i oddziel grzywkę od reszty włosów
  2. Wybierz dość grube pasmo do grzywki, wtedy będzie ona wyglądać lepiej
  3. Pociągnij dwie linie od przedziałka, formując trójkąt między linią włosów a środkiem głowy
  4. Obetnij na jeden max dwa centymetry od linii brwi w dół
  5. Wyrównaj odstające, drobne włoski
  6. Kilkukrotnie przeczesz grzywkę i jeszcze raz wyrównaj.

Dodatkową gęstość grzywki uzyskasz tnąc ją warstwami, tak by każda kolejna była odrobinę dłuższa niż wcześniejsza. To sprawi, że grzywka nabierze objętości!