Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w 2024: poznaj modele łączące ochronę i styl

Planując dziecięcy ekwipunek na wiosnę czy lato, nie zapomnij o kupnie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla Twojego malucha. Nie musimy chyba przypominać o tym, że najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to okulary ze skutecznymi filtrami, doskonale radzącymi sobie z promieniami słonecznymi, oraz dopasowane do anatomii małej buzi. Na jakie modele warto zwrócić uwagę w praktyce, planując zakupy dla dzieci? Okulary przeciwsłoneczne, które analizujemy poniżej spełniają wyśrubowane wymagania.

1. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – dlaczego to konieczność?

2. Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – przegląd modeli

3. Podsumowanie

Gdzie szukać sprawdzonych modeli okularów przeciwsłonecznych? Omówione przez nas poniżej znajdziesz w specjalistycznym sklepie uvok.pl.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – dlaczego to konieczność?

Oczy dziecka rozwijają się bardzo długo, nawet kilkanaście lat. Oznacza to, że przez długi czas – w wielu źródłach pojawia się granica ok. 12. roku życia – soczewka w oku dziecka nie jest w stanie skutecznie chronić wzroku. Nie możemy także zapomnieć o tym, że małe dzieci mają większe źrenice, bardziej przejrzyste soczewki i mniej pigmentu, co sprawia, że oko samo w sobie absorbuje więcej promieni UV. Rośnie wówczas ryzyko rozwoju wad wzroku i realnego uszkodzenia narządu.

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – przegląd modeli

Sprawdźmy teraz, jakie okulary dla dzieci wybrać.

  • Okulary Mokki

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Mokki łączą w sobie interesujące wzornictwo, jakość premium i najlepszą ochronę wzroku. Warto zwrócić uwagę na opatentowany system Click & Change, który bez użycia śrubek i zawiasów pozwala szybko zmienić zauszniki na gumkę i odwrotnie. W każdym zestawie znajdziemy 2 pary okularów: z polaryzacją i bez polaryzacji, wszystkie z filtrem UV400 i nietłukącymi soczewkami. Ważne są także elastyczne oprawki, dzięki którym okulary sprawdzą się nawet u aktywnych maluchów.

To kolejne okulary wyposażone w nietłukące szkła z gwarantowanym filtrem UV400 – tylko taki chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Marka oferuje okulary zarówno ze szkłami bez polaryzacji a także takie, które posiadają polaryzowane szkła. Są dostępne w różnych rozmiarach, co ułatwia ich dopasowanie do potrzeb dzieci w różnym wieku – w tym także tych najmłodszych, najbardziej wrażliwych na promieniowanie UV. Atrakcyjność okularów zwiększają dodatkowe charmsy, karabińczyk i apaszka, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło samo stylizować modele.

  • Okulary Real Shades

To kolejna propozycja chroniąca wzrok dziecka. Wyróżniają się modnymi i różnorodnymi fasonami, sprawiającymi, że chętniej sięgną po nie także starsze dzieci. Przykładowe modele to Chill, Vibe, Star i Heart. Okulary przeciwsłoneczne Real Shades skutecznie chronią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, dzięki gwarantowanemu filtrowi UV400, który wtopiony jest w szkła soczewek. Wykonane są również w 100% z bezpiecznych materiałów.   

Podsumowanie

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci pełnią funkcję ochronną, natomiast – jak pokazują nasze przykłady – mogą także świetnie wyglądać. Kwestia wizualna z pewnością zainteresuje przyszłego użytkownika, natomiast ty, wybierając dobre okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka, zwracaj uwagę na kluczowe aspekty: filtr chroniący UV400, jakość wykonania, certyfikaty.