Zabawki, które wspomagają rozwój Twojego syna

Wybierając zabawki i gadżety dla swoich dzieci, szczególną uwagę zwracamy na to, by były zdrowe i bezpieczne, ale pragniemy też, by odpowiednio stymulowały rozwój malucha i starszaka.

Gdy urodzi się syn, zwykle w marzeniach widzimy piłkarza, technika i informatyka. Dlatego z takim upodobaniem sięgamy po prezenty, które wyrażają te tęsknoty i pragnienia – sportowe akcesoria i zdalnie sterowane zabawki roboty.

Przede wszystkim zadbaj o harmonijny rozwój dziecka

Rodzice chłopców zwykle chcieliby, by syn był równie sprawny fizycznie, co mądry. Dlatego od najmłodszych lat podsuwają mu a to sportowe gadżety, a to elektroniczne zabawki,  zmuszające do podejmowania technicznych i intelektualnych wyzwań. Dla maluszków w wieku niemowlęcym kupujemy już pierwsze zabawki roboty, które świecą, mówią, stymulują zmysły i zachęcają do raczkowania. Chętnie sięgamy po piłki, bramki i koszulki z ulubionymi dziecięcymi motywami i zapisujemy małych uczniów na pierwsze zajęcia sportowe i warsztaty programowania. Wszystko to ma sens, pod warunkiem, że w życiu dziecka nie zabraknie czasu na dużo swobodnej zabawy, gdy wolne chwile wypełnione są w sposób harmonijny oraz gdy synek po prostu tego chce. 

Roboty – od prostych gadżetów po zaawansowane maszyny

Zabawki roboty są zwykle jednymi z pierwszych, jakie otrzymuje maluch od babć, cioć i przyjaciół rodziny. Te proste urządzenia w stylu interaktywnych maszynek mają za zadanie skłonić dziecko do rozumowania, poszukiwania zależności i dostrzegania następstw własnych działań. Gdy grające, świecące i śpiewające zabawki przestają intrygować, pojawia się przestrzeń dla inspirujących zabawek robocików, najczęściej bohaterów bajek dla maluchów. Składając i rozkładając moduły oraz wykorzystując postaci do odgrywania znanych i wymyślonych ról, uruchamiamy wyobraźnię i kreatywność chłopca. A wszystko po to, by przygotować grunt pod prawdziwie zaawansowane zabawki roboty – zdalnie sterowane, z możliwością programowania i mnóstwem rozbudowanych funkcji, jak monitor, odtwarzacz dźwięku czy moduł umożliwiający prowadzenie transmisji na żywo.

Akcesoria wspierające rozwój fizyczny – dla małego piłkarza

Wszyscy wiemy, jak ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka jest właściwa dawka odpowiednio intensywnego ruchu. By zachęcić chłopca do aktywności, warto rozbudzić w nim sportową pasję, a także, rzecz jasna, wyposażyć w atrakcyjny strój, akcesoria do gry i sprzęt treningowy. Jeśli chłopiec będzie brał udział w regularnych zajęciach, potrzebny będzie bidon na wodę, a w chłodniejsze dni – kubek termiczny dla dziecka. Na początku maluchowi wystarczą najprostsze gadżety, z czasem jednak zainwestujmy w profesjonalne akcesoria. To pogłębi pasję, zmotywuje i zwiększy zaangażowanie. Z pewnością świetnym pomysłem będzie  , jaką znaleźć można w sklepie Aspekto. Udekorowana specjalną grafiką pozwoli poczuć ducha międzynarodowych rozgrywek piłkarskich UEFA i na moment przenieść finałowe emocje na szkolne boisko.