Sukienki na wesele, które założysz również na inne okazje – jak wybrać niezawodne modele?

Wesele jest jedną z okazji zachęcających do eksperymentowania ze swoim stylem i ubrania się w coś wyjątkowego. Ale zanim sięgniemy po wystrzałową wieczorową kreację, zastanówmy się, czy jeszcze ją kiedyś włożymy.

Jeśli szukamy czegoś bardzo strojnego, czeka nas więcej wesel w najbliższym czasie, możemy faktycznie pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji. Jednak prawda jest taka, że najczęściej wesele jest tylko jedno, a później zastanawiamy się nad tym, czy wymarzoną sukienkę jeszcze kiedyś założymy. Zdarza się, że zakup wydaje się z perspektywy czasu stratą pieniędzy. Możemy tego uniknąć, inwestując w model, w którym z jednej strony będziemy pięknie wyglądać na weselu, a z drugiej sprawdzi się podczas wielu innych odświętnych okazji. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Sprawdźmy zatem, co warto, a czego nie warto kupować.

Czego nie kupować?

Zacznijmy od drugiej strony i odrzućmy od razu wszystkie kreacje, których na weselu być nie powinno albo nie należą do szczególnie uniwersalnych. Z pewnością nie możemy planować zakupu sukienki białej – ten kolor jest zarezerwowany dla panny młodej. Tak samo zrezygnujmy z kojarzącej się z żałobą czerni. Źle będą postrzegane także sukienki bardzo krótkie i z głębokimi dekoltami. Nie kupujmy też kreacji z piórami, czy mnóstwem cekinów – sprawdzą się podczas sylwestra albo zabawy karnawałowej, a wesele to, jakby nie patrzeć, uroczystość rodzinna.

Co warto kupić?

Wiemy już, jakie modele odrzucamy już na wstępie, teraz czas zastanowić się nad tym, co w takim razie będzie odpowiednie. Z pewnością nie musimy obawiać się sukienek koktajlowych. Są do kolan i należą do grupy kreacji półformalnych. Szykując się na wesele, możemy je zestawić z bogatszą biżuterią, a wystarczy, że wymienimy dodatki na nieco skromniejsze, a sukienka koktajlowa sprawdzi się podczas urodzin, jubileuszu lub innego przyjęcia.

Sprawdzą się kolory pastelowe, groszki, figury geometryczne albo kwiaty. Wszystkie te wzory są powszechne i na sukienkach wyjściowych i tych do stylizacji codziennych, więc stanowią dość powszechny wybór. Hitem ostatnich miesięcy są sukienki, na których występują koronki – możemy je włożyć nie tylko na wesele, ale też na randkę, kolację lub inne przyjęcie. Najbardziej uniwersalne długości to długość do kolan lub midi. Szukając modeli, które założymy więcej niż jeden raz, warto przejrzeć m.in. sukienki na wesele na bialcon.pl. Na tej stronie znajdziemy mnóstwo wzorów i z pewnością wśród nich jest ten idealny.