5 pomysłów na niebanalną randkę

Kino, kawiarnia i spacer to najpopularniejsze pomysły na randkę. Jeśli jednak chcesz sprawić ponadprzeciętne wrażenie i szukasz nieoczywistych miejsc, a kompletnie nie masz pomysłu na oryginalny wieczór we dwoje — zapoznaj się z naszymi propozycjami i przygotuj się do spotkania. Twoje starania na pewno zostaną docenione!

5 pomysłów na niebanalną randkę

Zastanawiasz się, jak zorganizować udaną randkę? Swoje przygotowania rozpocznij od znalezienia wyjątkowego miejsca. Często to właśnie od jego wyboru w dużej mierze zależy powodzenie romantycznego spotkania. Poniżej znajdziesz kilka propozycji miejsc, w których oboje z pewnością będziecie świetnie się bawić.

1. W teatrze na komedii

Doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu jest wizyta w teatrze. Jednak przed wybraniem się na randkę do teatru, zapoznaj się z aktualnym repertuarem, nie każda bowiem sztuka nadaje się na romantyczne spotkanie. Na początek polecamy wybrać komedię obyczajową, romantyczną lub kryminalną. Dobrym pomysłem będzie również musical. Tego typu spektakle z pewnością wprowadzi Was w dobry humor. Sztuki poważniejsze, jak na przykład dramaty, czy też wysublimowany teatr współczesny lepiej zostawić na później.

Oczywiście sztuka teatralna może być tylko wstępem do udanego spotkania. Jeśli po jej zakończeniu udacie się jeszcze na wspólną kolację, to na pewno nie zabraknie Wam tematów do rozmowy.

2. Domowe SPA dla dwojga

Jeśli czujesz, że w Wasz związek wkrada się rutyna, to świetnym pomysłem na oryginalny wieczór we dwoje może się okazać domowe SPA. Wspólne zabiegi kosmetyczne doskonale relaksują i wzmacniają więzi. Oczywiście oprócz odpowiednich kosmetyków, zadbaj także o odpowiednią atmosferę: playlista z ulubionymi piosenkami oraz zapachowe świeczki lub kadzidełka z pewnością wprowadzą Was w doskonały nastrój.

A po odprężającej kąpieli i relaksującym masażu, zaproponuj swoją połówce kolację połączoną z lampką dobrego wina. Taka randka musi być udana!

3. Piknik w plenerze

Wiele osób myśląc o romantycznej randce ma przed oczami elegancką restaurację. Czasami warto jednak wyjść przed utarte schematy i na randkę zabrać swoją połówkę w plener. Piękna pogoda, malownicza okolica, wyśmienite jedzenie i doskonałe towarzystwo. To musi się udać!

Co zabrać na piknik? Oczywiście koc i naczynia, takie jak deska do krojenia oraz ostry nóż, a także ręczniki papierowe i worki na śmieci. W stworzeniu romantycznej oprawy pomogą Ci małe świeczki oraz zebrane podczas pikniku kwiaty. Jeśli planujesz zabrać wino, nie zapomnij o plastikowych kieliszkach. Co będzie najlepsze do jedzenia? Wszystko to, co jest łatwe w transporcie, a więc owoce, zimne mięso w plastrach i kanapki.

4. Wspólnie przygotowana kolacja w domu

Romantyczna kolacja w domu to nie sztampowy pomysł na randkę, zarówno pierwszą, jak i kolejne. A jeśli łączy Was pasja do gotowania, to tym bardziej będzie to idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Jak przygotować się do takiego wieczoru?

  • Zadbaj o porządek i czystość w domu.
  • Zadbaj o dodatki: rozstaw w domu pachnące świece lub kadzidła, możesz też udekorować dom kwiatami.
  • Zadbaj o oświetlenie: przygaszone lampy oraz blask świec zbudują romantyczny klimat.
  • Zadbaj o klimat miejsca, w którym będziecie spożywać przygotowaną kolację: stół udekoruj eleganckimi serwetami i żywymi kwiatami, kieliszki do wina podaj na tacy ze świecami i płatkami róż.
  • Zadbaj o nastrojową muzykę.