Najgorętsze trendy w męskiej kosmetologii: jakie zabiegi cieszą się największa popularnością wśród panów?

Przychodzi facet do kosmetyczki…. To nie żart! Zadbany mężczyzna jest atrakcyjny i lepiej się czuje sam ze sobą. Sprawdźmy, na jakie zabiegi najczęściej decydują się panowie?

Widok mężczyzny w salonie kosmetycznym czy gabinecie medycyny estetycznej już od dawna nie jest niczym zaskakującym. Panowie również lubią zadbać o swoje ciało. Dlaczego więc mieliby z tego rezygnować? Przez utarte stereotypy? Bo prawdziwy mucho to upocony drwal prosto z lasu? Nic bardziej mylnego!

Kosmetyczne zabiegi dla panów

Mężczyźni mogą tak samo, jak kobiety, korzystać z większości propozycji, które znajdują się na liście salonów urody. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystali z laserowego liftingu, liposukcji, lipolizy iniekcyjnej czy fotoodmładzania. Najczęściej jednak zgłaszają się oni w celu:

  • usunięcia tatuażu lub blizny,
  • oczyszczenia twarzy,
  • mezoterapię skóry głowy,
  • depilacji.

Gładkie ciało i twarz oraz gęste włosy to bardzo istotne elementy wyglądu. Dzięki nim możemy zrobić dobre pierwsze wrażenie, ale również zyskać komfort psychiczny. Panowie też mają prawo zmagać się z licznymi kompleksami, co ma niekorzystny wpływ na ich poczucie własnej wartości, samoocenę, a w konsekwencji również życie towarzyskie i zawodowe.

Jak się pozbyć niechcianego tatuażu?

Masz na ciele jakiś „błąd młodości” w postaci niezbyt przemyślanej grafiki czy napisu? Stracił on na aktualności lub jakość jego wykonania pozostawia wiele do życzenia? Dzięki nowoczesnej technologii możesz się go pozbyć. Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg czasochłonny, lecz niezwykle skuteczny. Konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów, których ilość i czas trwania uzależnione są od jakości zastosowanego tuszu, jego głębokości, wieku tatuażu, a także jego rozmiaru.

Wiązka lasera trafia precyzyjnie tylko w te miejsca, w które został zaaplikowany tusz. Nie powoduje uszkodzeń sąsiadujących tkanek. Ta metoda usuwania tatuażu jest bezpieczna, małoinwazyjna, a daje świetne efekty.

Co depilują sobie mężczyźni?

Panowie podobnie jak kobiety, z reguły przywiązują dużą wagę do włosów na głowie, ale z chęcią pozbyli się niechcianego owłosienia z wielu partii swojego ciała. Depilacja laserowa dla mężczyzn jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie lubią golenia, ani np. bolesnych zabiegów depilacji woskiem. Laser usuwa włoski na stałe. Po wykonaniu serii zabiegów można się cieszyć gładką skórą.

Jakie partie ciała depilują mężczyźni? Wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Najczęściej do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się w tym celu sportowcy. W przypadku ich pasji bardzo ważną rolę może odgrywać idealnie wydepilowana skóra klatki piersiowej, ale również nóg. Większość panów decyduje się na wydepilowanie pach, torsu, pleców, brzucha, a także tzw. okolic bikini.

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej? Jest to jednorazowo niemały wydatek w porównaniu z maszynkami jednorazowymi, woskiem, trymerem czy innymi metodami. Laser jednak wykazuje najwyższą skuteczność, przy minimalnym bólu. Po usunięciu trwale niechcianych włosków nie będziesz musiał już kupować kolejnych golarek, a Twoja skóra będzie idealnie gładka niezależnie od sytuacji.

Jeśli zastanawiasz się nad wizytą w gabinecie medycyny estetycznej, porzuć obawy i pomyśl o sobie.