Jaką spacerówkę wybrać do miasta?

Jeśli Twoje dziecko wyrosło już z gondoli i szukasz nowego wózka spacerowego, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Podczas codziennych spacerów wiele zależy od charakteru tras, które będziecie przemierzać wspólnie z małym spacerowiczem. Spośród szerokiej gamy spacerówek dostępnych w sklepach internetowych dla dzieci, trzeba wybrać tę charakteryzującą się zestawem cech, które najlepiej dopasują ją do potrzeb Twojej rodziny. Inne rozwiązania dobrze sprawdzą się na terenach podmiejskich i we wsiach, inne zaś lepiej pasują na miejskie chodniki i ciasne alejki supermarketów. Czym więc kierować się, wybierając wózek spacerowy do miasta?

Miejskie wyzwania podczas spacerów z dzieckiem

Jeżeli mieszkasz w mieście, doskonale zdajesz sobie sprawę z wyzwań, które czekają pojazd małego spacerowicza na trasach codziennych podróży. Mimo pozornie równych chodników, wózek musi radzić sobie z wysokimi krawężnikami, stopniami w autobusach i tramwajach a także żwirowymi ścieżkami w parkach i na placach zabaw.

Co więcej, warto by był na tyle zwrotny i kompaktowy, by poradzić sobie na wąskich chodnikach, przy pokonywaniu ostrych zakrętów i lawirowaniu między przeszkodami. 

Koła – podstawa wygodnej jazdy

Ponadto, przy wyborze spacerówki, szczególną uwagę warto zwrócić na jej koła. Poruszając się po mieście, przeważnie po równej nawierzchni, niekonieczne są pompowane opony, gwarantujące najwyższy poziom amortyzacji.

Warto zdecydować się na nowocześniejsze rozwiązania – bezobsługowe koła z gumy, żelu, pianki lub połączenia tych materiałów. Przednie koła wózka muszą być skrętne, to niezbędne do udanych manewrów w ograniczonej przestrzeni miasta.

Jednak należy pamiętać o opcji blokady do jazdy na wprost, która zapewnia wózkowi dodatkową stabilizację – gdybyście mieli ochotę wybrać się na spacer na łonie natury. 

Kompaktowy i lekki wózek spacerowy

Wózek spacerowy do miasta powinien także odznaczać się kompaktowością. Nowoczesne systemy składania wraz z siedziskiem działają sprawnie przez lata, zmniejszając wózek do rozmiarów małego pakunku.

Bez trudu obsłużysz go przy użyciu jednej ręki, w drugiej trzymając swoją pociechę. Jeżeli zależy Ci na wygodzie obsługi, zwróć uwagę także na wagę wózka. Superlekkie rozwiązania o wadze do 7 kg nie oferują może tak wydajnej amortyzacji, ale za to odznaczają się niezwykłą poręcznością.

Bez trudu wniesiesz je na wysokie piętro bloku czy umieścisz w bagażniku auta, co bardzo ułatwi ich transport i przechowywanie. 

W poszukiwaniu wózka spacerowego warto odwiedzić sklep dziecięcy Vexpi.pl, gdzie znajdziecie szeroki asortyment tej właśnie kategorii, spośród którego bez trudu wybierzecie ten dopasowany do Waszych potrzeb!