Kwas hialuronowy – kosmetyki dla Twojej skóry

Kwas hialuronowy, a inaczej hialuronian sodu, to powszechnie znany składnik wielu kosmetyków. Znajduje się także w naszym organizmie i odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Niestety wraz z wiekiem ilość hialuronianu znacznie spada, a po osiemdziesiątce zanika całkowicie. Właśnie dlatego na rynku możemy znaleźć szeroką gamę kosmetyków z tym składnikiem aktywnym.

Dlaczego używamy kwasu hialuronowego?

Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest nawilżenie cery poprzez wiązanie wilgoci ze skórą właściwą. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu możemy cieszyć się ze skóry pełnej blasku pozbawionej szarości i zmęczenia. 

Do tego zadania idealnie sprawdzi się seria kosmetyków marki Etre Belle Hialuronic Triple Effect, która jest bogata właśnie w kwas hialuronowy Przy regularnym stosowaniu produktów dedykowanym osobom, które zmagają się z suchą cerą, możemy spodziewać widocznej poprawy wyglądu i kondycji naszej skóry. Ich głównym zadaniem jest uzyskanie efektu naturalnego liftingu i zmniejszenie widoczności zmarszczek. 

Jakie zastosowanie ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jako składnik jest obecnie stosowany w medycynie estetycznej np. przy zabiegu mezoterapii lub powiększania ust czy piersi. Świetnie sprawdza się w wypełnianiu niechcianych blizn i drobnych zmarszczek mimicznych w okolicach bruzd nosowo-wargowych. Estetyczne modelowanie twarzy m.in. korekcja nosa, uniesienie opadających kącików czy łuków brwiowych również jest prowadzone przy użyciu tego kwasu. W latach 60-tych zaczęto używać go w okulistyce, aby zmniejszyć ryzyko infekcji i skrócić czas leczenia. Kwas hialuronowy znalazł także swoje zastosowanie w ortopedii. Sięga się po niego podczas leczenia schorzeń kości i stawów. Często ginekolodzy stosują hialuronian do leczenia stanów zapalnych np. szyjki macicy. Różnego rodzaju globulki używane w trakcie infekcji często zawierają ten składnik.

Kwas hialuronowy jest względnie uniwersalnym składnikiem, który nie stanowi większego zagrożenia dla ludzi. Można go stosować codziennie podczas porannej lub wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Oczywiście zdarzają się wypadki, w których stosowanie kwasu np. podczas zabiegów kosmetologicznych nie jest wskazane tj. ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nowotworowe. Po zabiegach z użyciem tego kwasu należy przez 48h nie spożywać alkoholu i leków przeciwbólowych (wyjątkiem jest paracetamol). Nie powinno się również nadmiernie wystawiać ciała na promienie słoneczne, a jeśli już musimy, to stosujmy krem z ochronnym filtrem. Przez jakiś czas należy także unikać basenów i saun, ponieważ to może spowodować migrację kwasu z miejsca, w jakie został wstrzyknięty.

Kwas hialuronowy i jego efekty dla Ciebie

Idealnym składnikiem aktywnym do połączenia z hialuronianem jest kolagen. Dzięki takiemu zestawieniu możemy oczekiwać bardziej spektakularnych efektów. Oba elementy działają przeciwstarzeniowo i wspomagają produkcję naturalnego kolagenu, który odpowiada za odpowiednie naprężenie naszej skóry. Dzięki właściwościom kwasu, który będzie w naturalny sposób utrzymywał odpowiednią objętość cery, drobne zmarszczki zostają wypełnione i stają się niemal niewidoczne.

Wskutek tego kwas hialuronowy może być stosowany w szerokim spektrum zapotrzebowań – profilaktyka przeciw zmarszczkom, nawilżenie suchej skóry, odnowa bariery hydrolipidowej, pielęgnacja cery podczas menopauzy. Oprócz “tradycyjnego” zastosowania w pielęgnacji twarzy hialuronian znalazł swoich zwolenników, którzy stosują go w celu zadbania o cały organizm. Coraz więcej ludzi stosuje kwas w pielęgnacji włosów, paznokci i w celu osiągnięcia właściwego poziomu wody w ciele.  

Stosuj kosmetyki z kwasem hialuronowym gdyż… 

Wbrew pozorom i temu co może nam się wydawać, dzięki kwasowi jesteśmy w stanie nawadniać cały organizm, stosując go w formie tabletek, kapsułek lub do picia. Dodatkowo możemy spodziewać się poprawy kondycji naszych paznokci czy szybszy porost włosów. Najbardziej efektowne są produkty posiadające wysokie stężenie hialuronianu. Ze względu na liczne badania potwierdzające bezpieczeństwo tego składnika, bez obaw możemy suplementować go codziennie. 

Kwas hialuronowy znalazł także swoje zastosowanie w pielęgnacji włosów. Zapewnia on optymalne nawilżenie naszych włosów oraz skóry głowy. Dzięki temu preparatowi zniwelujemy szkodliwe działanie wysuszających detergentów, które są zawarte w szamponach czy odżywkach do włosów. Aby zmniejszyć ich negatywny wpływ, można dodać kwas do naszych ulubionych produktów do włosów i skóry głowy. Substancję można spokojnie dodawać do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Nieważne czy są proste, falowane, kręcone czy farbowane – każde z nich zasługują na odpowiednie nawilżenie i na pewno będą za to wdzięczne. Do tego zadania najlepiej sprawdzi się kwas w postaci 3 cząsteczkowej. 

Podsumowując, kwas hialuronowy należy do jednych z najbardziej uniwersalnych składników dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu w różnych dziedzinach. Stopień ryzyka dla człowieka jest znikomy, ponieważ jest on naturalnie w każdym ciele człowieka, przez co rzadko kiedy pojawiają się przeciwwskazania, aby go stosować. Dzięki swoim właściwościom tworzy niezwykle silny duet z kolagenem. Regularne stosowanie hialuronianu może przyczynić się nie tylko do poprawy wyglądu skóry, ale również do pozytywnych zmian w całym organizmie.