Kolorowy babyboomer – jak go zrobić na paznokciach?

Manicure babyboomer to French manicure z gradientem. Klasyczna wersja tej techniki zakłada użycie lakierów typowych dla manicure’u francuskiego, czyli bieli i delikatnych, cielistych lub bladoróżowych barw. Z letnim manicure’em można jednak zaszaleć! Oto jak zrobić na paznokciach kolorowy babycoomer.

Zestawiaj kolory w zmodyfikowanym babyboomer

Babyboomer to nic innego jak klasyczny francuski manicure połączony z efektem ombre. Tak jak w ombre, dwa kolory użyte przy Frenchu (cielisty/pudrowy róż/brzoskwinia oraz biały) przenikają się, płynnie przechodząc jeden w drugi, tworząc piękną gradację. To bardzo elegancki, a jednocześnie nowoczesny styl. Gdy już opanujesz podstawowy babyboomer, spróbuj tego samego z innymi kolorami!

Kolorowy babyboomer to urozmaicenie – na lato i nie tylko. Zestawienie innych dwóch kolorów z płynnym przejściem wciąż wygląda elegancko, ale jednocześnie ciekawie, energetyzująco. To styl wciąż dobry na co dzień, ale sprawdzi się też na imprezy (zwłaszcza przyozdobiony wzorkami czy brokatem).

Jak dobrać kolory?

Możesz oczywiście wybierać pośród wszelkich dostępnych kolorów, ale pamiętaj o jednej, może nieoczywistej, zasadzie. Potrzebujesz dwóch dość mocno kontrastujących ze sobą kolorów – właśnie dzięki takiemu doborowi poprzez efekt gradacji charakterystyczny dla ombre czy babyboomer uzyskasz subtelny i płynny efekt. Wybranie dwóch bliskich sobie kolorów nie stworzy ombre.

Dobrym wyjściem jest wybór dwóch kontrastowych – dosłownie ze skrajnych punktów spektrum – odcieni tego samego koloru, przykładowo delikatny pudrowy róż i mocną fuksję. Równie ciekawy efekt uzyskasz dodając jakiś intensywny, mocny kolor do neutralnej bazy, takiej jak zwykło się używać do francuskiego manicure’u.

Kolorowy babyboomer krok po kroku

Technika babyboomer jest czaso- i pracochłonna, ale ćwiczenie czyni mistrza – nauczysz nie powinnaś mieć problemów z nauczeniem się prowadzenia koloru dopełniającego tak, aby uzyskać efekt gradacji. Kilka prób – i będziesz mogła bez obaw szykować paznokcie na imprezę.

Babyboomer możesz wykonać na dwa sposoby – najlepiej jeśli wypróbujesz oba i wybierzesz ten, z którym czujesz się pewniej. Do pierwszego sposobu będziesz potrzebowała gąbeczki do makijażu (lub do manicure’u babyboomer), do drugiej – pędzelka do ombre. Pamiętaj, że do babyboomer najlepiej sprawdzą się lakiery hybrydowe – po prostu są bardziej trwałe, co jest istotne przy większym nakładzie pracy i czasu.

Babyboomer przy pomocy gąbeczki

W obu przypadkach najpierw powinnaś przygotować płytkę paznokciową do malowania. Nadaj paznokciom kształt, pozbądź się skórek (wykorzystaj preparat do skórek, patyczek i cążki), wygładź powierzchnię płytki.

Następnie przetrzyj paznokcie cleanerem. Wyczyszczone paznokcie możesz pomalować bazą, po czym utwardzić ją pod lampą. Potem pomaluj płytki cienką warstwą koloru bazowego, utwardź go w lampie i powtórz malowanie.

Po utwardzeniu drugiej warstwy możesz przejść do gradientu! Nałóż niewielką ilość drugiego koloru na gąbeczkę i stempluj paznokieć zaczynając od końcówki i kierując się ku nasadzie. Staraj się uzyskać płynność – dlatego pamiętaj, aby na gąbeczkę zaaplikować niewielką ilość lakieru. Możesz też pomagać sobie czystą częścią gąbeczki.

Utwardź lakier w lampie UV lub LED. Możesz powtórzyć nakładanie drugiego koloru aż do uzyskania pożądanego efektu.

Babyboomer przy pomocy pędzelka

Tutaj zamiast gąbeczki użyjesz pędzelka do ombre. Wybierz na przykład pędzelek okrągły, ścięty na skos, z nieco puszystym włosiem na końcówce, bądź pędzelek płaski z przerzedzonym włosiem.

Po przygotowaniu paznokci do malowania i nałożeniu podstawowego koloru nie utwardzaj ostatniej warstwy pierwszego lakieru, tylko na jeszcze wilgotny kolor zacznij nakładać drugi lakier pędzelkiem. Prowadź pędzelek stopniowo od wolnego brzegu w stronę nasady paznokcia. Następnie poprzeciągaj kolor bazowy w stronę wolnego brzegu – wykonuj te czynności na zmianę aż do uzyskania lekkiego gradientu. Utwardź lakiery i powtórz nakładanie i mieszanie obu kolorów.

Na koniec nałóż top i utwardź. Którą metodę wolisz?

Warto też zaopatrzyć się w gumę peel-off do zabezpieczania skórek przed lakierem. Takie zabezpieczenie zwiększa komfort pracy oraz pozwala zaoszczędzić czas. Możesz zrezygnować z tego produktu, ale wtedy pamiętaj, żeby przed każdym włożeniem paznokci do lampy, oczyścić skórki z lakieru. Wiedz również, że paznokcie baby boomer najłatwiej jest wykonać przy pomocy lakierów hybrydowych.Do tego hybryda znacznie dłużej utrzymuje się na paznokciach.

baby boomer z cyrkoniamiinstagram.com/kesztyusdori

Metoda gąbeczki

Pracę nad stylizacją ombre można wykonać przy pomocy gąbeczki do makijażu, przy czym taką gąbkę uprzednio trzeba przyciąć mniej więcej do szerokości płytki paznokcia. Niestety nie zawsze te produkty mają odpowiednią porowatość do zrobienia takiej stylizacji, do tego czasem kruszą się pozostawiając resztki na paznokciu.

Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w gąbeczkę specjalnie przeznaczoną do baby boomer.

gąbeczka do baby boomerinstagram.com/nail_boutiquee_

Wiele firm paznokciowych posiada w swojej ofercie takie akcesoria. Niektóre mają nasadkę, a innymi posługuje się przy pomocy pęsety. Zobacz czego jeszcze będziesz potrzebowała do wykonania swojej stylizacji.

Lista potrzebnych produktów:

patyczek do odsuwania skórek

cążki lub płyn do usuwania skórek

papierowy pilnik

bloczek do matowienia płytki

cleaner

waciki bezpyłowe

baza hybrydowa

dwa lakiery hybrydowe o wybranych kolorach

guma peel-off

gąbeczka do manicure baby boomer

top hybrydowy

lampa UV lub LED

Ważne – na nałożonym hybrydowym kolorze możesz metodą gąbeczki wykonać ombre gęstym żelem paint gel.

fioletowy baby boomer ze zdobienieminstagram.com/tooglambeautygeo

Jeżeli już posiadasz wszystkie potrzebna akcesoria, to możesz przystąpić do pracy:

Na wstępie przygotuj paznokcie pod stylizację. Oczyść je i nadaj im pilnikiem kształt.

Jeżeli to potrzebne to ostrożnie usuń skórki przy pomocy płynu lub patyczka i cążek.

Teraz czas na delikatne zmatowienie płytki przeznaczonym do tego bloczkiem.

Nasącz waciki bezpyłowe cleanerem i przetrzyj nimi wszystkie paznokcie. Starannie oczyść również miejsca przy skórkach.

Zaaplikuj na skórki gumę peel-off. Poczekaj aż zastygnie.

Pomaluj paznokcie bazą hybrydową i utwardź w lampie.

Następnie nałóż pierwszą cienką warstwę bazowego koloru i utwardź w lampie. Pomaluj paznokcie drugą warstwą i również utwardź.

Na gąbeczkę zaaplikuj niewielką ilość drugiego koloru i stempluj nią paznokcie. Rozpoczynaj od wolnych brzegów i stopniowo stempluj w stronę połowy paznokcia.

Staraj się, aby przejście było jak najbardziej płynne. Aplikowanie gąbeczką bardzo niewielkiej ilości lakieru ułatwi uzyskanie takiego efektu. Możesz też stemplować przejście kolorów czystą częścią gąbeczki.

Utwardź w lampie UV lub LED.

Powtarzaj punkty od 8 do 10 aż do uzyskania zadowalającego efektu ombre.

Nałóż na stylizację top i utwardź w lampie.

Zdejmij zabezpieczającą gumę peel-off. Zaaplikuj na całe dłonie balsam lub oliwkę.

Metoda pędzelka

Przy metodzie pędzelka będziesz potrzebowała tej samej listy produktów z jedną małą różnicą. Oczywiście zamiast aplikować produkt gąbeczką, użyjesz do tego celu specjalnego pędzelka. Pędzelków do efektu ombre jest kilka rodzai, my polecamy do wypróbowania dwa.

okrągły ścięty na skos z trochę puchatym włosiem na końcach

płaski ze specjalnie przerzedzonym włosiem

pędzelki do baby boomerinstagram.com/nail_supplies_mumbai instagram.com/nailiesbyarushi_shop

Istotne jest również to, że w przypadku tej metody lepiej zrezygnować z paint gelu do kolorowego zdobienia. Najlepiej sprawdzi się tu lakier hybrydowy.

Wykonaj czynności z punktów od 1 do 7, przy czym ostatniej warstwy koloru nie utwardzaj. Na jeszcze mokrą warstwę koloru bazowego rozpocznij aplikować pędzelkiem drugi wybrany kolor. Prowadź go stopniowo od wolnego brzegu w kierunku połowy paznokcia. Następnie przeciągaj kolor bazowy w stronę wolnego brzegu. I tak na zmianę aż do uzyskania łagodnego gradientu. Możesz czynności nakładania i mieszania dwóch kolorów powtarzać po uprzednim utwardzeniu każdej warstwy.

Dla niektórych kobiet jest to trudniejsza metoda, ale wiele pań lepiej odnajduje się właśnie w metodzie pędzelka.