Kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej – co warto o nich wiedzieć?

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają nam spełnić marzenia o pięknej cerze. Zanim jednak to nastąpi, musimy przejść przez etap przejściowy po zabiegu. Po większości zabiegów nasza skóra będzie potrzebowała czasu oraz odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji, która pozwoli jej się zregenerować i wrócić do prawidłowego funkcjonowania. W procesie regeneracji cery pomogą profesjonalne kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej. Po jakie produkty warto sięgnąć i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Domowa pielęgnacja pozabiegowa. Dlaczego jest taka ważna?

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Szczególnie chętnie z ich dobrodziejstw korzystają współczesne kobiety, które słusznie upatrują w nich szansy na dłuższe cieszenie się młodą, zdrowo wyglądającą skórą. Zabiegi medycyny estetycznej takie, jak m. in. laser, dermapen, mikrodermabrazja czy peelingi kwasowe, pozwalają bowiem skutecznie pozbyć się pierwszych zmarszczek i przebarwień, a także przywrócić cerze jej młodzieńczy blask, zdrowy wygląd oraz pobudzić naturalne procesy naprawcze. Większość z nich posiada jednak dość inwazyjny charakter i wiąże się z uszkodzeniem ciągłości naskórka.

W efekcie, bezpośrednio po zabiegu nasza cera jest mocno zaczerwieniona, podrażniona, ściągnięta i zdecydowanie nie prezentuje się atrakcyjnie. Na szczęście jest to tylko efekt tymczasowy, przez który trzeba przejść, aby już wkrótce cieszyć się z doskonałych efektów, jakie zapewnił nam zabieg. Nie oznacza to jednak, że musimy wyłącznie uzbroić się w cierpliwość i nic nie robić! Po zabiegach medycyny estetycznej bardzo ważna jest bowiem prawidłowa pielęgnacja, która ma za zadanie pomóc skórze szybciej się zregenerować.

Kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej to specjalne produkty przeznaczone do stosowania po zabiegach. Ich zadaniem jest przyspieszenie gojenia się ran, redukcja stanu zapalnego i zaczerwienienia skóry, ochrona skóry przed przebarwieniami, a także wspomaganie odbudowy naturalnej bariery naskórkowej. Profesjonalne kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej pozwalają skórze szybciej zregenerować się po zabiegu, a nam cieszyć się piękną, promienną i młodziej wyglądającą cerą, dla której zdecydowałyśmy się na zabieg.

Cosmetician and female patient with markers on her face. Rejuvenation procedure in beautician salon. Cosmetic surgery against wrinkles, preparation to botox

Po jakie kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej warto sięgnąć?

Po zabiegach, które intensywnie ingerują w strukturę skóry, warto sięgać po profesjonalne, hipoalergiczne, bezzapachowe i testowane dermatologicznie kosmetyki. Są to delikatne produkty, które mogą być bezpiecznie stosowane także w przypadku szczególnie uwrażliwionej skóry, wymagającej przez pierwsze tygodnie po zabiegu specjalnego traktowania oraz szczególnej troski z naszej strony.

Podstawowym kosmetykiem, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety regularnie korzystającej z zabiegów medycyny estetycznej, jest profesjonalny krem z filtrem SPF 50+. Jego zadaniem jest ochrona delikatnej, uwrażliwionej po zabiegu skóry przed promieniowaniem UV i ryzykiem pojawienia się przebarwień. Po zabiegu warto stosować delikatny krem SPF przeznaczony strice do pielęgnacji po zabiegach medycyny estetycznej. Krem z filtrem należy nakładać codziennie jako ostatni krok porannej pielęgnacji oraz pamiętać o jego reaplikacji w odpowiedniej ilości co ok. 2 godziny.

Zalecane przez ekspertów kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej to także produkty o działaniu silnie regenerującym i nawilżającym. Skóra po zabiegu jest zwykle podrażniona, zaczerwieniona i ściągnięta, przez co niezbędne jest dostarczenie jej solidnej dawki nawilżenia. Warto sięgać po kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej, w których składzie znajdują się peptydy, probiotyki, kwas hialuronowy oraz naturalne ekstrakty i wyciągi z roślin o działaniu łagodzącym, kojącym i regenerującym.