Jak znaleźć najlepszy catering dietetyczny?

Jeszcze kilka lat temu z cateringów dietetycznych korzystali głównie celebryci i pracownicy dużych korporacji. Dziś diety pudełkowe popularne są również wśród mieszkańców mniejszych miast. Pyszne i zdrowe posiłki z dostawą do domu często zamawiają studenci, pary, a nawet seniorzy. Chcesz znaleźć najlepszy catering dietetyczny w swoim mieście? Skorzystaj z poniższych wskazówek.

Internet – najlepsze źródło informacji

“Jeśli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy, że nie istnieje” – trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Poszukiwanie cateringu dietetycznego warto rozpocząć od internetowej wyszukiwarki. Wystarczy wpisać hasła takie jak “catering dietetyczny + Twoja miejscowość” lub “dieta pudełkowa + Twoja miejscowość”. Mitem jest, że dobre firmy cateringowe działają tylko na terenie dużych miast. Przykładowo firma Maczfit oferuje dowóz zarówno w dużych miastach (takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Gdynia), jak i w mniejszych miejscowościach (Piaseczno, Czeladź, Bielsko-Biała, Rumia itp.). W Internecie znajdziesz nie tylko ofertę firm cateringowych, ale również opinie o nich. Aby sprawdzić renomę firmy, najlepiej przejrzeć wiarygodne fora internetowe lub blogi osób, które skorzystały z usług danego cateringu.

W wyborze firmy cateringowej pomogą również media społecznościowe. Sprawdź, czy firma ma publiczny profil i ilu zgromadziła na nim fanów. Poczytaj komentarze i publiczne recenzje. Masz wątpliwości co do oferty? Wyślij wiadomość z zapytaniem. Dzięki temu nie tylko uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie, ale również sprawdzisz jakość obsługi klienta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy cateringowej?

Oprócz zasięgu firmy, jej renomy i jakości obsługi duże znaczenie mają również oferta oraz przejrzystość informacji. Na stronie https://www.maczfit.pl/gdynia/ znajdziesz kilka wariantów diety pudełkowej do wyboru. Dobre firmy cateringowe nie ograniczają się do jednego standardowego menu. Urozmaicona oferta to odpowiedź na oczekiwania różnych grup klientów. Masz nietolerancję laktozy lub glutenu? W menu znajdziesz pyszne i zdrowe posiłki bez tych składników. Jesteś w ciąży lub karmisz piersią? Dobre cateringi przygotują jadłospis specjalnie dla Ciebie. 

Podczas wyboru firmy cateringowej zwracaj uwagę na to, czy na jej stronie internetowej znajdują się informacje o normach i zasadach bezpieczeństwa. Chodzi głównie o standardy dotyczące przyrządzania i pakowania żywności. Ten z pozoru błahy detal znacznie podnosi wiarygodność firmy. Warto również dowiedzieć się, w jaki sposób pakowana jest żywność. Dobra firma cateringowa powinna używać biodegradowalnych tacek i sztućców.

Zapytaj o opinię

Twój znajomy korzysta z cateringu dietetycznego? Zapytaj o jego doświadczenia i opinię o danej firmie. Wybierasz się na konsultację do dietetyka? Specjalista podpowie, na co zwracać uwagę samodzielnie komponując menu diety pudełkowej. 

Co ciekawe, wiele firm cateringowych oferuje bezpłatne konsultacje dietetyczne (online). Nie musisz być klientem, aby skorzystać ze wskazówek żywieniowych i poznać szczegóły oferty.