Jak skutecznie oczyścić twarz w 3 krokach?

Oczyszczanie skóry twarzy to fundament codziennej pielęgnacji. Od dokładności i poprawności wykonania tego etapu zależy w dużym stopniu kondycja Waszej skóry. Jak zatem oczyszczać twarz, aby mieć pewność, że jest ona przygotowana na dalsze kroki pielęgnacji?

Oczyszczanie skóry twarzy trzeba przeprowadzać systematycznie. Zarówno rano, jak i wieczorem. W szczególności nie odpuszczajcie wieczornego demakijażu. Pozostawione na skórze resztki makijażu wpłyną negatywnie na skórę – zapychając pory i doprowadzając do wykwitów czy zaskórników, a także uniemożliwiając nocną regenerację skóry. Jak oczyścić twarz? Stosujcie prostą pielęgnację za pomocą kosmetyków, które lubicie. Oto 3 kroki, które pomogą zachować skórę w dobrej kondycji.

Krok 1 – demakijaż

Kolorowe kosmetyki może usunąć ze skóry, wykorzystując takie produkty, jak:

  • płyn micelarny,
  • olejek oczyszczający/masło do demakijażu,
  • mleczko do demakijażu.

Wybierając ulubiony kosmetyk – dopasujcie go do rodzaju skóry. Warto wiedzieć, że płyny micelarne, olejki lub masła oczyszczające nie wymagają pocierania skóry. W przypadku płynu micelarnego wystarczy delikatnie przetrzeć skórę płatkiem kosmetycznym, nasączonym płynem. Olejek lub masło wystarczy delikatnie wsmarować w skórę, a makijaż się rozpuści.

Krok 2 – oczyszczanie skóry twarzy

Po demakijażu czas na oczyszczanie skóry kosmetykiem z użyciem wody. Nieważne czy użyjecie płynu micelarnego, masła, mleczka czy olejku – musicie je zmyć ze skóry, wraz z resztkami zanieczyszczeń. W tym celu możecie użyć żelu do mycia twarzy czy lekkiej pianki oczyszczającej. Dzięki takiemu dwuetapowemu oczyszczaniu skóry macie pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostały z niej usunięte. Jak często oczyszczać twarz? Codziennie rano i wieczorem. Skóra po nocy wymaga oczyszczenia z resztek sebum, kurzu czy potu. Wieczorem konieczne jest usunięcie makijażu i zanieczyszczeń, jakie pojawiły się na skórze w ciągu dnia.

Krok 3 – złuszczanie martwego naskórka

To bardzo ważny krok, ale nie wykonujcie go codziennie. Peeling najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu. Dzięki złuszczaniu martwego naskórka oczyścisz pory i wyrównasz koloryt skóry, i pobudzisz jej odnowę. Dobierz peeling dopasowany do rodzaju swojej skóry. Może być to peeling mechaniczny, enzymatyczny czy kwasowy. Jeśli nie masz pewności, który z nich będzie najlepszy, sięgnij po peeling enzymatyczny, najdelikatniejszy i bezpieczny dla każdego rodzaju skóry.

To od właśnie od tych 3 kroków zależy kondycja skóry i jej zdrowy wygląd – bez nich, nawet najlepsze kosmetyki nawilżające i odżywiające nie przyniosą oczekiwanego efektu!