Jak wybrać najlepszy muślin dla niemowląt i małych dzieci? Podpowiadamy!

Muślin to tkanina, która chętnie wybierana jest przez mamy. Trudno się temu dziwić, ponieważ to delikatna alternatywa dla klasycznej bawełny. Do grona jej wielu zalet można zaliczyć między innymi wysoką chłonność oraz trwałość. Na jaki konkretnie rodzaj muślinu warto się zdecydować i gdzie kupić ten materiał?

Ma charakterystyczny splot, powstaje z czesanych włókien bawełny, jedwabiu, lnu lub wełny. I choć pochodzi z Dhaki (Bangladesz), jego nazwa została zaczerpnięta od miasta Mosul (Irak). Muślin, bo to o nim mowa, podbija dziś rynek tekstylny. Na jaki konkretnie typ tej tkaniny warto się zdecydować, gdy mowa o zakupie produktów dla dzieci?

Rodzaje muślinu

Wybierać możemy przede wszystkim z czterech wariantów. Jedną z najpopularniejszych propozycji jest muślin bawełniany. Mowa o materiale półprzeźroczystym, zwiewnym, lekkim i przystępnym cenowo.

Całkiem podobny do niego jest też muślin lniany, choć to sztywniejszy materiał. Na rynku znaleźć można również wariant wełniany. To zdecydowanie cieplejsza i grubsza odmiana, choć wciąż lekko przezroczysta. Sporym zainteresowaniem cieszy się też muślin jedwabny, czyli luksusowa, elegancka i niesamowicie gładka w dotyku tkanina.

Jaki muślin wybrać dla niemowląt i małych dzieci? Egzamin z pewnością najlepiej zda muślin bawełniany, który zapewni największy komfort maluszkowi. Poza tym tkanina ta jest przystępna cenowo i występuje w wielu rożnych wersjach kolorystycznych.

Zalety muślinu

Jakie zalety posiada muślin? Zacznijmy od tego, że mowa w tym przypadku o bardzo delikatnej i lekkiej tkaninie, która nie podrażnia skóry maluszków. Cenną informacją dla mam będzie też na pewno to, że materiał ten szybko pochłania i oddaje wilgoć, a więc schnie w mgnieniu oka. Poza tym dzieci nie będą się pocić w muślinowych ubrankach. A gdyby tego było mało, tkanina ta nie boi się wyższych temperatur.

Poza tym nie musimy obawiać się, że muślinowe spodenki czy sukienki nie przetrwają dziecięcych zabaw. Muślin charakteryzuje bowiem również wysoka odporność na przetarcia i rozciąganie. Dużą zaletą są też właściwości termoregulacyjne. W praktyce oznacza to, że tkanina ta latem chłodzi, a zimą pomaga utrzymać ciepło.

Co warto uszyć dla dziecka z muślinu bawełnianego?

Gdzie najczęściej znaleźć można muślinowe projekty? Jak wspomnieliśmy, producenci artykułów dla dzieci chętnie sięgają po tę tkaninę. W związku z jej wyjątkowymi właściwościami wykorzystują ją do wielu elementów swoich kolekcji, w tym między innymi dziecięcych ubranek, kocyków, otulaczy czy pościeli, a więc wszystkiego, co ma bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą maluszka.

Gdzie kupić dobry muślin bawełniany na metry?

Zastanawiasz się, gdzie można kupić wysokiej jakości muślin bawełniany na metry? Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie sklepu z tkaninami otula.pl. Poza muślinem, który dostępny jest w różnych kolorach i wzorach, znajdziesz szeroką ofertę polskich tkanin bawełnianych, a także importowane materiały z certyfikatami.