„Naku.wiam Zen” Maria Peszek – świetnie napisana pozycja nie tylko dla wielbicieli artystki.

Jeżeli znasz twórczość Marii Peszek, możesz mniej więcej domyślać się, jak napisana jest książka jej autorstwa o kontrowersyjnym, choć niezwykle dowcipnym tytule „Naku*wiam Zen”. Bezpardonowa otwartość to bądź co bądź cecha, do której artystka zdążyła nas już przyzwyczaić. Jeśli chcesz poznać jej książkę, w której euforia i rozpacz przeplata się absurdem i powagą, jesteś w odpowiednim miejscu.

Maria Peszek – garść najważniejszych informacji o autorce książki „Naku*wiam Zen”

Zdecydowana większość osób w Polsce, Marię Peszek kojarzy raczej jako wokalistkę i aktorkę. Część zna ją jeszcze jako autorkę tekstów i performerkę. Teraz artystka daje nam się poznać również jako pisarka. Jako wokalistka znana jest z dość kontrowersyjnych tekstów piosenek. Wydała pięć albumów solowych – „Miasto Mania”, „Maria Awaria”, „Jezus Maria Peszek”, „Karabin” i „Ave Maria”. Mimo, że od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, przez dekadę aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych. W ciągu tych dziesięciu lat współpracowała z Agnieszką Holland, Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Szulkinem, Piotrem Łazarkiewiczem, Krystianem Lupą i Kazimierzem Kutzem. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w głośnym miniserialu „Królowa”. Mimo, że główna rola kobieca w miniserialu Netflixa sprawiła, że jej kariera aktorska nabrała tempa, Maria Peszek stawia nacisk głównie na muzykę. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała tak dobrze, że została laureatką prestiżowych nagród. Otrzymywała też liczne nagrody w konkursach muzycznych. Maria Peszek bez wątpienia należy do wąskiej grupy jednej z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. Jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy, wywołuje skrajne emocje i przekracza granice przyzwoitości w sztuce i życiu. Dlatego „Naku*wiam Zen” audiobook autorstwa Marii Peszek to pozycja wręcz obowiązkowa.

„Naku.wiam Zen” – opowieść o Marii w kryzysie życiowym i twórczym

Jak wspomnieliśmy wyżej, Maria Peszek jest między innymi cenioną autorką tekstów piosenek. Z pisaniem ma więc od lat wiele wspólnego. „Naku wiam Zen” to opowieść o tym, jak sama autorka, będąc w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi po pomoc do swojego ojca, znanego aktora – Jana Peszka. Jest to niezwykle porywająca książka, w której odnaleźć można nieszablonową relację dwojga wybitnych artystów. Gdy Maria przychodzi do Jana po pomoc, ten… nagle ma zawał. Choć brzmi to niezwykle poważnie, sytuacja ta stanowi jedynie punkt wyjścia do szczerej do bólu rozmowy ojca i córki. Ta nietuzinkowa, choć wspaniała relacja z ojcem pozwala artystce prowadzić rozmowy na tematy najważniejsze, takie jak miłość, seks, Bóg, śmierć, sztuka i sens. Jak sama mówi, jest to „podróż do źródła mojej siły”. To dialog, w którym zderzają się opowieści o sensie rozmowy i szansie na szczęście w każdych okolicznościach. Autorka zeszła z barykad, przestała wzniecać rewolucje, nie krzyczy już „Róbmy dym!”. Opowiada o afirmacji życia i stara się ogrzać nią serca czytelników. Rozmawia o najważniejszych sprawach, chce podzielić się opowieścią o niełatwej relacji z ojcem a przy okazji sama zrozumieć, co ją ukształtowało. „Naku wiam Zen” – Marii Peszek działa trochę jak kompas, dzięki któremu łatwiej nawigować jest w życiu. Autorka chce zabrać Was w podróż. Chce się podzielić opowieścią, która pozwoli łatwiej nawigować przez niespokojny czas. Ta porywająca książka o nieszablonowej relacji dwojga dorosłych ludzi, wspaniałych artystów to tak naprawdę jest po prostu prawdziwa i szczera rozmowa o tym, co w życiu najważniejsze.

Audiobook mp3, ebook czy wydanie papierowe – którą wersję „Naku.wiam Zen” wybrać

Książka „Naku wiam Zen” to rozmowa, której gdyby nie było, bardzo byśmy chcieli, żeby jednak była. Zderza się w niej absurd i powaga, rzeczy święte i… puszczanie bąków. Artystka chce w nas wzbudzić zazdrość i podziw, ale też zrozumienie i zdumienie, do czego nas przyzwyczaiła w swojej sztuce i w życiu. Momentalnie wydaje się ekstremalna, momentami śmieszna i wzruszająca. Na pewno nie jest to pozycja, obok której przejdziesz obojętnie. Możesz przeczytać ją w dwóch wersjach – papierowej i cyfrowej. Możesz też wysłuchać jej kupując audiobook mp3. Zanim podejmiesz decyzję, którą opcję wybrać, warto byłoby jednak dowiedzieć się kilku informacji. Ebook i wydanie papierowe wymaga Twojej pełnej uwagi. Czytając musisz zapewnić sobie wygodną pozycję i możliwość pochłaniania liter własnymi oczami. Słuchając audiobooka, możesz w jednym czasie słuchać o tym, jak autorka w kryzysie twórczym przychodzi do Jana Peszka i biegać, spacerować, trenować, sprzątać, gotować lub prowadzić samochód. W tym przypadku optujemy więc za audiobookiem. Zwłaszcza, że czyta go artystka we własnej osobie oraz jej ojciec. Kto się lepiej podzieli opowieścią o niełatwej relacji niż Peszkowie we własnej osobie?

Nie chomikuj! Kupuj legalnie – dlaczego ściąganie darmowych plików jest niemoralne

Ebooki w pdf i audiobooki w mp3 dostępne są na wielu serwisach pirackich, takich jak chomikuj, peb, ulub czy torrenty. Zanim umrą śmiercią naturalną lub zostaną zamknięte przez odpowiednie władze, wiele osób ściągnie z nich za darmo tę pozycję i pozostałe książki w formacie elektronicznym. Pragniemy więc poinformować tutaj, że zarówno publikowanie treści na tych stronach, jak i pobieranie ich, jest nie tylko nielegalne, ale i niemoralne. Kupując audiobook lub ebook w aplikacji mobilnej, wspierasz jego twórców. Ściągając treści z wymienionych platform, wzbogacasz jedynie piratów, którzy nielegalnie udostępniają cudze książki.