Jak w 3 krokach zadbać o włosy latem?

Woman on the beach in the palm trees shadow wearing blue hat. Luxury paradise recreation vacation concept.

Ciepło promieni słonecznych na ciele, letni powiew wiatru i wodne szaleństwa to definicja udanych wakacji. Endorfiny aż unoszą się w powietrzu, skóra wita brązowe odcienie, a włosy… No właśnie, co z nimi? Rozjaśnione od słońca, przesuszone od suchego wiatru i soli morskiej nie wyglądają już tak radośnie. Jak zadbać o włosy latem, by nie straciły swojego blasku?

Dlaczego latem włosy nie mają wakacji?

Wakacyjne warunki nie są sprzyjające dla włosów. Wysoka temperatura, częste moczenie w wodzie o różnych właściwościach i zmienne warunki pielęgnacji sprawiają, że włosy cierpią — a nie muszą!

Jasne jak słońce — czy to dobrze?

Część z nas myśli: „Super, że idą wakacje — włosy mi rozjaśnieją!”. I choć efekt wizualny może być zadowalający, przyjrzyjmy się temu z bliska!
Promienie słoneczne odchylają łuski włosa, niszcząc przy tym białko, czyli jego główny budulec. Uszkodzona powierzchnia włosa płowieje, wysusza się i w końcu łamie.

Jak chronić włosy latem?

Na szczęście masz ogromny wpływ na kondycję swoich włosów! Wystarczy kilka nawyków, odpowiednia ochrony i pielęgnacja, by cieszyć się zdrowymi, mocnymi i pięknymi włosami przez cały rok!

Krok I: Ochrona włosów w lecie

Używasz filtrów na powierzchnię skóry? Świetnie! A co z włosami?
Tak jak skórę, włosy również należy chronić.

Łatwym, przyjemnym i skutecznym sposobem jest stosowanie mgiełek i sprayów z filtrem UV! Przed wystawieniem włosów na bezpośrednie działanie słońca wystarczy spryskać je wybranym kosmetykiem z ochroną przeciwsłoneczne i gotowe!

Obawiasz się, że ten zabieg zniszczy Twoją fryzurę i sprawi, że włosy będą wyglądały niekorzystnie? Nie martw się — innowacyjne formuły kosmetyków z filtrem nie obciążają włosów, a ich używanie jedynie poprawi kondycję i zabezpieczy, bez ingerencji w wygląd!

Kapelusze na głowy!

Kobiece, modne i wygodne — kapelusze. Poza wakacyjnym stylem nadają coś jeszcze: niezawodną ochronę przed słońcem! Jest to „must-have” na wszystkie słoneczne dni. Powstrzymują promienie przed ingerencją w łuski włosów, jednocześnie dając im oddychać. Tym sposobem zyskuje również Twoja skóra głowy, która utrzymana w dogodnej temperaturze (współ)pracuje z Tobą.

Kapelusze idealne do wakacyjnej aury, ochrony i stylu znajdziesz w Pepco gazetka. Wybierz słomiane bądź materiałowe hity sezonu letniego w przystępnych cenach!

Krok II: Pielęgnacja włosów na wakacjach

Ochrona jako pierwszy krok zapobiega powstawaniu uszkodzeń włosów. Z kolei pielęgnacją możemy ją uzupełnić, ale również uratować, kiedy dojdzie do ekspozycji na słońcu bez zastosowania odpowiedniej ochrony. Zobacz, na co szczególnie zwrócić uwagę w letniej pielęgnacji!

Nie olewaj olejowania!

Olejowanie na stałe zagościło w pielęgnacji włosów. Dostarczanie bogatego w mikroelementy oleju działa zbawienie na skórę głowy, jak i całą długość włosa. Dzięki olejowaniu włosy się regenerują, odżywiają i są odporne na czynniki zewnętrzne.

Regularne stosowanie olejów może nawet przyspieszać wzrost włosów i sprzyjać rośnięciu nowych. Nawilżona skóra głowy odpłaca się rzadszym przetłuszczaniem, które prowadzi do zmniejszenia częstotliwości mycia głowy. Olej do włosów to Twój przyjaciel, zwłaszcza latem!

Zamaskowane włosy

Używasz odżywki do włosów podczas wakacyjny eskapad? Super! Jednak aby dostarczyć jeszcze więcej stężonych składników i głębiej odbudować włosy, w Twoje ręce powinna wpaść maska!

Stosowanie masek do włosów to natychmiastowa regeneracja. Na rynku dostępne są te dedykowane włosom po bliskim spotkaniu ze słońcem. Ich skład skupiony jest wówczas na nawilżeniu i wypełnianiu powstałych ubytków.

Krok III: Zadbaj o skórę głowy

Wszystko zaczyna się od skóry głowy! Na samym czubku zmiany zachodzą jako pierwsze. To od kondycji skalpu zależy stan cebulek. Ich wypadanie, zahamowanie wzrostu bądź przetłuszczanie wynika z pielęgnacji. Świadomość na temat procesów wpływających na zdrową skórę głowy jest niezbędna, gdy chcesz cieszyć się włosami wyglądającymi jak te z reklam szamponów.

Złuszczanie

Na czele stoją one — peelingi do skóry głowy. Martwy naskórek i pozostałości po kosmetykach najczyściej zapychają pory skóry głowy, zalepiają cebulki i przetłuszczają włosy. Aby tego uniknąć, należy regularnie wykonywać peeling. Dodatkowe poprawienie ukrwienia pobudza nowe cebulki do wzrostu. ”Baby-hairy” widoczne są gołym okiem!

Pokarm dla skóry głowy

Poza olejami i maskami dedykowanymi do skóry głowy zachęcamy do odkrycia pielęgnacyjnych zalet wcierek do skalpu! Odżywienie i pobudzenie skóry głowy za pomocą ziołowych preparatów wspomoże w regeneracji i rzuci nowy blask na kondycję Twoich włosów!
Zadbaj o to, aby nadchodzące wakacje były odpoczynkiem również dla Twoich włosów!