Jak utrzymać opaleniznę? 5 sprawdzonych sposobów

Piękna opalenizna to dla wielu osób synonim udanego urlopu i lata. Kąpiele słoneczne, o ile tylko przeprowadzane są z rozwagą, nie tylko pozwalają uzyskać ciemniejszą karnację, ale także są dużą dawką witaminy D. Wiele osób chce zatrzymać opaleniznę na dłużej i zastanawia się, jak to zrobić. Trwałość zależy od procesu, odpowiedzialnego za produkcję melaniny, czyli barwnika, który sprawia, że skóra robi się brązowa. Jeśli chcesz, żeby złoty odcień skóry towarzyszył Ci przez dłuższy czas, mamy na to kilka sposobów. Jednak najważniejsze jest to, żeby z kąpieli słonecznych korzystać z umiarem i zdrowym rozsądkiem, używając odpowiednich filtrów. Spalenie skóry i wielogodzinne spiekanie się na słońcu to nie jest najlepszy pomysł. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak sprawić, że Twoja opalenizna była piękna i zdrowa, zapraszamy do lektury. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, jak utrzymać opaleniznę!

1. Naturalna opalenizna – odpowiednie nawilżenie skóry

2. Zdrowa opalenizna a dieta

3. Stosuj dobre kremy z filtrem

4. Regularne opalanie

5. Samoopalacze utrwalające opaleniznę

Naturalna opalenizna – odpowiednie nawilżenie skóry

Nawilżanie skóry jest bardzo ważne zarówno przed, jak i po opalaniu. Niekorzystne działanie mają nie tylko promienie słoneczne, ale także przebywanie w basenie z chlorowaną wodą lub w morzu. Poza nawilżaniem niezbędne jest regularne wykonywanie peelingu. Taki zabieg wyrówna koloryt skóry. Jeśli chcesz zadbać o odpowiednie odżywienie skóry, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki. Szeroką ofertę i korzystne ceny proponuje sklep Aelia. Nawilżona skóra nie tylko będzie zdrowsza, ale także dłużej utrzyma opaleniznę.

Zdrowa opalenizna a dieta

Nie każdy wie o tym, że skóra wystawiona na działanie promieni UV traci równowagę hydrolipidową. Może się to objawiać na przykład uporczywym swędzeniem skóry po opalaniu. Co można na to zaradzić? Bardzo skuteczne jest włączenie do diety odpowiednich elementów, które przywrócą skórze równowagę i prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli chcesz przedłużyć opaleniznę, warto spożywać zwłaszcza produkty bogate w beta-karoten, czyli prowitaminę A. Jego działanie polega na wzmocnieniu produkcji pigmentu. Działa także przeciwzapalnie i neutralizuje wolne rodniki. Bardzo dobrym źródłem beta-karotenu są marchewki, pomidory, papryka, a także niektóre owoce, jak na przykład brzoskwinie i morele.

Stosuj dobre kremy z filtrem

Promienie UV nie są zdrowe dla skóry. Dlatego warto chronić się przed promieniowaniem UV, stosując odpowiednie kremy z wysokim filtrem SPF z apteki. Dzięki temu wprawdzie brązowa opalenizna nie pojawi się od razu, ale za to to unikniesz takich nieprzyjemnych konsekwencji, jak oparzenia słoneczne. Unikaj też opalania w pełnym słońcu.

Regularne opalanie

Jeśli chcesz mieć równomierną opaleniznę, zażywaj kąpieli słonecznych regularnie, ale trwających maksymalnie kilkadziesiąt minut. Unikaj ekspozycji na promienie UV w trakcie największych upałów, a także w godzinach od 12 do 15. W ten sposób można uniknąć poparzeń i zbudować zdrową, naturalną opaleniznę.

Samoopalacze utrwalające opaleniznę

Jeśli czujesz, że Twoja opalenizna zaczyna blednąć, warto sięgnąć po balsamy brązujące i samoopalacze. Trzeba dobrać je indywidualnie, w zależności od odcienia karnacji, żeby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Odpowiednie preparaty pozwolą osiągnąć wakacyjny look i są świetnym rozwiązaniem także przed uroczystościami, na przykład ślubnymi. Należy jedynie pamiętać, żeby nakładać je z rozwagą, stopniowo budując pożądany odcień skóry.